Haberler

Fatih Erbakan: Amerika'nın İncirlik Üssü'nü ve Kürecik Radar Üssü'nü kapatın

Güncelleme:

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, Amerika'nın İncirlik Üssü'nü ve İsrail'i korumak için kurulan Kürecik Radar Üssü'nü kapatılması çağrısında bulundu. Erbakan ayrıca Gazze saldırılarına uluslararası örgütlerin hiçbir işe yaramadığını belirtti.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, "Hükümete çağrımızı yineliyoruz. Amerika'nın İncirlik Üssü'nü kapatın. İsrail'i korumak için Malatya'da kurulan Kürecik Radar Üssü'nü bir an evvel kapatın." dedi.

Erbakan, parti genel merkezinde İl Başkanları Toplantısı öncesinde basın toplantısı düzenledi.

Ekim ayında 23 bin yeni üye kaydı gerçekleştirerek 305 bin üyeye ulaştıklarını bildiren Erbakan, hedeflerinin 500 bin üyeye ulaşmak olduğunu söyledi.

Gazze'de hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar dileyen Erbakan, Avrupa'nın, İsrail'in Gazze saldırılarına sınırsız destek verdiğini söyledi.

Erbakan, "Merhum Erbakan Hocamız 'AB yoktur, siyonizm vardır' sözünü boşuna söylemedi. Erbakan Hoca, 'ABD kurulduğu günden beri siyonizmin emrindedir. Amerikan yönetiminden dost olmaz, İslam alemine bir hayır gelmez.' dedi" ifadelerini kullandı.

Erbakan, "Gazze'ye yapılan saldırılarda gördük ki uluslararası örgütlerin hiçbiri bir işe yaradı mı? Konuşmaktan başka bir işe yaramadılar. Hepsi uluslararası toplumu göreve çağırıyor. Kim toplansa uluslararası topluma çağrıda bulunuyor. Ortada uluslararası toplum yok. İnsanlığın yüz karası bu katliam karşısında şu anlı, şanlı kuruluşlar İslam İşbirliği Teşkilatı da dahil olmak üzere maalesef hiçbir işe yaramadı." değerlendirmesinde bulundu.

Konuşmasında, Filistin'deki olaylar karşısında babası Necmettin Erbakan'ın "Siyonizm bir timsaha benzer, üst çenesi ABD, alt çenesi AB, kuyruğu İsrail, gövdesi de Müslüman ülkelerdeki işbirlikçilerdir." sözünü anımsatan Erbakan, 7 Ekim'den bu yana başta iktidara, Müslüman ülkelerin yöneticilerine, Gazze'deki zulmün durdurulması için somut adımlar atılması, yaptırımlar uygulanması çağrısında bulunduklarını anımsattı.

Erbakan, partisinin milletvekillerinin TBMM Başkanlığı'na bir dilekçeyle başvurduğunu belirterek, "Dilekçedeki taleplerimizin bir an evvel Meclis'te oylanmasını ve Meclis'te temsil edilen tüm partilerin desteğiyle Meclisimizin bu yönde bir karar almasını istiyoruz." dedi.

Fatih Erbakan, "Hükümete çağrımızı yineliyoruz. Amerika'nın İncirlik Üssü'nü kapatın. İsrail'i korumak için Malatya'da kurulan Kürecik Radar Üssü'nü bir an evvel kapatın. Çocuk katili siyonistleri korumak bize mi kaldı?" ifadelerini kullandı. ???????

Kaynak: AA / Politika

Fatih Erbakan İncirlik İsrail Fatih Gazze Politika Haberler

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Kontrolden çıkan TOGG 3 metre yüksekten düştü: 1'i ağır 5 yaralı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Türkiye'yi hedef alan Yunan bakana tepki: Mehmetçiğin ayak bastığı topraklarda huzur hakim olur

Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi! Enkaz altındaki 3 işçiden 2'si kurtarıldı

Gabar Dağı'nda petrol arama sahasında sondaj kulesi devrildi! Enkaz altındaki 3 işçiden 2'si kurtarıldı

Bakmadan Geçme

21-22 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 21-22 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 21-22 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Ümraniye, Küçükçekmece, Beyoğlu elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 21-22 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Büyükçekmece hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Büyükçekmece nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Masterchef Yudum kimdir, kaç yaşında? Yudum Kıvanç Kaya kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Alper kimdir, kaç yaşında? Alper Öztamur kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Enes Şahin kimdir, kaç yaşında? Enes Şahin kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Ayşe kimdir, kaç yaşında? Ayşe Ekiz kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Şirin kimdir, kaç yaşında? Şirin Sadegzade kim, yaşı, aslen nereli, evli mi? Masterchef Umut kimdir, kaç yaşında? Umut Arkın Tuzcu kim, yaşı, aslen nereli, evli mi?
Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

Emeklilik sistemi değişiyor mu? Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yasama dönemini işaret etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title