Haberi Paylaş

Bakan Nebati'den taklidini yapan Akşener'e yanıt gecikmedi! Açıklamasına iki fotoğraf da ekledi

Politika Haberleri

İYİ Parti lideri Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'ye sert sözlerle yüklendi. Kürsüde Bakan Nebati'nin taklidini yapan Akşener, "Ekonomi perişan, esnaf kan ağlıyorken, kayıp bakan Nemo'nun nerede olduğunu bilen var mı?" dedi. Akşener'in gündem olan sözlerine Bakan Nebati'den yanıt gecikmedi. Paylaşımında iki fotoğrafa yer veren Nebati, "Gerçekleri eğip bükerek kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız yanılıyorsunuz" dedi.

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin bugünkü grup toplantısında Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati'nin taklidini yapması salondakileri güldürdü. Akşener, "Bir Nebati Bakan vardı ne oldu ona? O ışıltılı gözleri gören var mı? Ekonomi perişan, esnaf kan ağlıyorken, kayıp bakan Nemo'nun nerede olduğunu bilen var mı? Kendisi bir tek Sayın Erdoğan'ın basın açıklaması olduğunda bir anda beliriveriyor" ifadelerini kullandı. Akşener'in o anlarda Nebati'nin taklidini yapması da dikkatlerden kaçmadı.

Akşener'in kürsüde kullandığı ifadeler kamuoyunda geniş yankı uyandırırken, Bakan Nebati'den de İYİ Parti Genel Başkanı'na yanıt gecikmedi. Sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlayan Nebati, "Sayın Meral Akşener, bugün bir konuşmanızda, sayısız iftira ve çarpıtmalarınıza bir yenisini daha eklemişsiniz. Şahsımı hedef alarak bazı ithamlarda bulunmuşsunuz. Peşinen söyleyeyim, asıl sorun anaokulu seviyesindeki teşbihinizle ifade ettiğiniz gibi "Nemo" olmakta değil. Asıl sorun, gerçekleri sürekli çarpıtarak bir çıkar elde etme arayışında olmanızdır.

Anlaşılan, siz hırslarınız uğrunda, her yol mübah anlayışıyla ilerlerken, partinizde yaşanan kopuş ve istifaların çıkardığı gürültüyü bastırabilmek için ucuz benzetmeler, çarpıtma ve iftiralardan medet uman bir konumdasınız. Ülkemizde deprem afetlerinin, sel afetlerinin yaşandığı bir süreçte, sizler masaların etrafında ikbal pazarlıkları yapıp, tiyatro sahnelerini aratmayacak oyunlarla masadan güya kalktığınızda, kulağınızdan tutup o masaya sizi tekrar kimler oturttuysa onlara söyleyin, bizler, ilk günden bu yana milletimizle yan yana, tek yürek halinde gece-gündüz sahada mücadele etmeye devam ediyoruz.

Bizler, EYT'li vatandaşlarımıza verdiğimiz sözü tutmak için çalışıyoruz. 3600 Ek Gösterge için çalışıyoruz. Emeklilerimizi bir nebze rahatlatabilmek için çalışıyoruz. Depremzede ve selzede vatandaşlarımızın yaralarını her bakımdan en iyi şekilde sarmak için çalışıyoruz. Öyle sizler gibi afet bölgesine gidip steril ve göstermelik fotoğraflar çektirdikten sonra hemen konforlu genel merkezlerimize kaçarak koltuk kapmaca oynamıyoruz.

Esasen kafanızı kişisel ikbal hesaplarınızdan kaldırıp etrafınıza şöyle bir baksanız bunların tümünü siz de zaten çok net bir şekilde göreceksiniz. Eğer "Yok, ben kafamı ille de gömmeye kararlıyım" diyorsanız siz zahmette bulunmayın, afetzede vatandaşlarımız için gecikmeksizin attığımız adımların bir kısmını bu bağlantıdan hemen okuyabilirsiniz: https://ms.hmb.gov.tr/uploads/2023/03/Asrin-Felaketi-Sonrasi-Hazine-ve-Maliye-Bakanligi-Olarak-Atilan-Adimlar.pdf

Sayın Akşener, çok net ifade edeyim: Gerçekleri eğip bükerek kendi eğrilerinizi düzeltebileceğinizi sanıyorsanız kesinlikle büyük bir yanılgı içindesiniz.

Bakan Nebati'den taklidini yapan Akşener'e yanıt gecikmedi! Açıklamasına iki fotoğraf da ekledi

Bakan Nebati'den taklidini yapan Akşener'e yanıt gecikmedi! Açıklamasına iki fotoğraf da ekledi

Bakan Nebati'den taklidini yapan Akşener'e yanıt gecikmedi! Açıklamasına iki fotoğraf da ekledi

Bakan Nebati'den taklidini yapan Akşener'e yanıt gecikmedi! Açıklamasına iki fotoğraf da ekledi

Nureddin Nebati Meral Akşener İYİ Parti Politika Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (29)

Yavuz sivas:

Gündemi değiştirmeye ugrasma bosa meral Tyze yemiyolar bu tiyatrolari

Cevap Yaz3197Yayından Kaldır
Adalet:

Trol ordusu Tüm mecralari doldurmuş. Her yerde olmayan sayılardalar. Hiç olmayacak yorumlar ve olmayacak beğeniler.

Cevap Yaz836Yayından Kaldır
Berat TÜRK:

Meral Akşener Türk siyasi hayatında ciddiye alınacak bi şahsiyet olmaktan çıkmıştır.

Cevap Yaz437Yayından Kaldır
Tüm 29 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title