Haberler

AK Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran : "Susurluk'da adalet yerini buldu."

Güncelleme:

Susurluk Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş, geçtiğimiz haftalarda Susurluk Belediyesi Meclis'inde Belediye Başkanı Nurettin Güney'in çekimser kaldığı ikinci oylamada CHP ve İyi Partili meclis üyelerinin oyları ile üyelik düşürme kararı alınmıştı.

Susurluk Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş, geçtiğimiz haftalarda Susurluk Belediyesi Meclis'inde Belediye Başkanı Nurettin Güney'in çekimser kaldığı ikinci oylamada CHP ve İyi Partili meclis üyelerinin oyları ile üyelik düşürme kararı alınmıştı. Alınan bu kararın ardından Ak Parti'nin yetkili kurulları Bölge İdare Mahkemesine yürütmenin durdurulması ve kararın iptali davası açmıştı. ve dava karara bağlanarak Ak Parti Susurluk Belediye Meclis Üyesi İbrahim Dürmüş'ün üyeliğinin düşürülmesi kararı iptal edildi. Bölge idare mahkemesi kararını verdi, dürmüş göreve iade edildi.

Bölge İdare Mahkemesi'nin aldığı karar sonrası bir açıklama yapan Ak Parti Balıkesir İl Başkanı Ekrem Başaran, "Susurluk'ta Demokrasi fakirleri tarafından Millet iradesi hiçe sayılarak demokrasi katledilmek istenmişti. Meclis Üyemiz Bölge İdare Mahkemesi'nin kararı ile tekrar Meclis Üyeliğine devam edecek. Aslında; CHP'li ve İYİ Partili üyeler bile bile lades demişler ve demokrasinin en temel hakkı olan temsil hakkını arkadaşımızın elinden almak istemişlerdi. Yerel seçimlerde Ak Parti'li seçmenin oylarıyla seçilen meclis üyemizin, seçmen ve milletin tercihi hilafına hareket edenler, tamamen art niyetli bir şekilde böyle bir karar alma gereği duyanlar, demokrasiyi katledenler bugün adaletin verdiği kararla derslerini aldılar" dedi.

"Millet ittifakının karanlık niyeti, amacına ulaşamadı..."

Susurluk'ta Millet İttifakının demokrasiyi darbe vurma girişiminin, bugün bertaraf edildiğini ifade eden Ekrem Başaran konuyla ilgili şunları söyledi.

"Susurluk Belediye Meclisi'nde CHP ve İyi Partili Millet İttifakı üyelerince, tamamen hukuk dışı ve siyasi oylamayla, milletin iradesini hiçe sayarak, Ak Parti Meclis Üyemizin meclis üyeliğinin düşürülmesi demokrasimiz adına esef verici bir durum olarak kamuoyunda ve tarihteki yerini aldı. Her platformda demokrasiden ve hukuktan dem vuranların bu hukuk dışı kararı Bölge İdare Mahkemesi'nin aldığı karar ile son buldu.

"Mahkeme ile de olsa kazanan yine demokrasi oldu.."

Düşürülmeye sebep hiçbir durumun olmamasına, ellerinde yeterli delil bulunmamasına rağmen, milletin iradesini hiçe sayanlar adaletin aldığı kararla bir kez daha gereken cevabı aldılar. Zihniyetlerinin ve niyetlerinin ne kadar karanlık olduğu aşikar olanlar bizi yanıltmadı. Aldıkları kararın, bir demokrasi ayıbı olduğunu söylememize rağmen karanlık yüzlerini milletimize tekrar gösterdiler. Ama adaletin terazisi şaşmadı. Susurluk'ta adalet yerini buldu. Bu kararla Susurluk Belediye Meclis Üyemiz İbrahim Dürmüş kaldığı yerden tekrar milletimizin iradesini mecliste temsil etmeye devam edecek. Mahkeme kararı ile de olsa demokrasiye pranga vurmak isteyenler, milletin iradesini hiçe sayanlar gereken cevabı aldılar. Kazanan demokrasi oldu. Meclis üyemize görevinde başarılar diliyorum." - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Demokrasi Balıkesir AK Parti Politika Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek 'El sıkma' yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

Kılıçdaroğlu'ndan Özel'e zehir zemberek "El sıkma" yanıtı: Sarayda oturan zatın elini sıkmayacağız ve mücadele edeceğiz

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title