Pakistan'da İstihbarat Servisi Aracına Saldırı: 5 Ölü

Pakistan'da İstihbarat Servisi Aracına Saldırı: 5 Ölü

Pakistan'da Silahlı Bir Grubun, Motosikletle Geçerken Bir Aşiret Bölgesinde Askeri Araca El Bombası Attıkları ve Araca Ateş Açtıkları Bildirildi. Saldırıda Pakistan İstihbarat Servisi (Isı) Üyesi 5 Kişinin Hayatını Kaybettiği Öğrenildi.

Pakistan'da İstihbarat Servisi Aracına Saldırı: 5 Ölü

Pakistan'da silahlı bir grubun, motosikletle geçerken bir aşiret bölgesinde askeri araca el bombası attıkları ve araca ateş açtıkları bildirildi. Saldırıda Pakistan İstihbarat Servisi (ISI) üyesi 5 kişinin hayatını kaybettiği öğrenildi.

Pakistanlı yetkililerin verdiği bilgiye göre, ülkenin Afganistan sınırındaki Bajaur bölgesinde askeri bir araca saldırı düzenlendi. Motosikletli bir grubun araca el bombası ve silahlarla saldırdığı ifade edildi. Olayda ISI üyesi 5 istihbaratçının hayatını kaybettiği kaydedildi. Saldırının Pakistan yönetimi ve bölgedeki aşiretlerin Taliban militanları ile barış anlaşması imzalanmasından 1 gün sonra yapılması dikkat çekti. İsminin açıklanmasını istemeyen bir güvenlik yetkilisi, saldırıda askerler tarafından yönetilen ISI'da görev yapan 1 binbaşı, 1 müdür muavini ve 2 ISI memuru ile 1 şoförün hayatını kaybettiğini söyledi.

(AFP-OYK-OYK-OK-D)