Mimar Sinan Lisesi'nden 10 Bin Kapak

Mimar Sinan Lisesi'nden 10 Bin Kapak

Geri dönüşümünün sağlandığı kampanyaya bir destekte 10 bin kapak ile Mimar Sinan Lisesi öğrencilerinden geldi.

Mimar Sinan Lisesi'nden 10 Bin Kapak

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, "Tane tane kapakları toplayalım adım adım engelleri aşalım" sloganıyla başlattığı, pet şişe kapaklarının toplanarak geri dönüşümünün sağlandığı kampanyaya bir destekte 10 bin kapak ile Mimar Sinan Lisesi öğrencilerinden geldi.

Kapak kampanyası kapsamında sesini kendi sınırlarının dışında da duyurmaya devam eden Kartepe Belediyesi'ne 10 bin kapak ile Mimar Sinan Lisesi 11-A sınıfı öğrencileri de destek verdi. Kampanyaya duyarlı bir yaklaşım göstererek örnek bir davranış sergileyen öğrencilere teşekkür eden Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İlknur Şakar, bugüne kadar destek veren herkese bir kez daha teşekkür ettiklerini dile getirdi.

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü İlknur Şakar, "Sesimizi duyan tüm insanların bu konuda desteklerini bekliyoruz. Kapakları toplayarak hem çevre kirliliğini engelliyoruz hem de gerçek ihtiyaç sahiplerine tekerlikli sandalye temin ediyoruz. Ayrıca unutulmamalıdır ki bir plastik şişe kapağından yedi adet pet şişe elde etmek mümkün. Bu yoğunluktaki bir atığın topraklarımıza ve sularımıza vereceği zararı düşünmek bile hepimizi harekete geçirmeye yetecektir" dedi.