Mersin Polisinden Uyuşturucu Operasyonu

Mersin Polisinden Uyuşturucu Operasyonu

Mersin'in Tarsus İlçesinde Düzenlenen Operasyonda 2005 Kök Hint Keneviri Ele Geçirilirken, Olayla İlgili Bir Kişi Gözaltına Alındı.

Mersin Polisinden Uyuşturucu Operasyonu

Mersin'in Tarsus ilçesinde düzenlenen operasyonda 2005 kök Hint keneviri ele geçirilirken, olayla ilgili bir kişi gözaltına alındı.

Edinilen bilgiye göre, İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri, Şehit Kerim Mahallesi'nde ikamet eden M.E.'nin uyuşturucu madde bulundurduğunu, kullandığını ve sattığını tespit etti. Şahsın evine baskın düzenleyen ekiplerin yaptığı aramada, satılmaya hazır toplam 338 gram kubar esrar, bir adet hassas terazi, ekili vaziyette bulunan 2005 kök hint keneviri bulundu. Olayla ilgili gözaltına alınan M.E., adli mercilerce tutuklanarak cezaevine konuldu.

Tarsus İlçe Emniyet Müdürü Halil Tokyürek, "Gençliğimizi tehdit eden uyuşturucu satıcılarına karşı yapılan çalışmalar, aralıksız olarak sürdürülecektir. Geleceğimizin teminatı gençler üzerinden çıkar sağlamayı amaçlayan kişilere karşı halkımızın duyarlı olması ve emniyet güçlerine yardımcı olmaları bize güç katacaktır" dedi.

(EY-YK-NÇ-Y)

Kaynak: İHA