Mazlum-der'den Filistin İçin İmza Kampanyası

Mazlum-der'den Filistin İçin İmza Kampanyası

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum-der) Ağrı Şube Tarafından, İsrail Hükümeti Tarafından Tutuklanan Filistinli Milletvekilleri ve Bakanlar İçin İmza Kampanyası Başlatıldı.

Mazlum-der'den Filistin İçin İmza Kampanyası

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği (Mazlum-Der) Ağrı Şube tarafından, İsrail hükümeti tarafından tutuklanan Filistinli milletvekilleri ve bakanlar için imza kampanyası başlatıldı.

Cumhuriyet Caddesi'nde basın açıklaması yapan Mazlum-Der Ağrı Şubesi yetkilileri, İsrail'in Filistin'de 27 milletvekili ve aralarında Meclis Başkanı da olan 8 bakanı güvenlik tehdidi bahanesiyle tutukladığını açıkladı. Daha önceki yıllarda tutuklu iken milletvekili seçilen politikacı sayısının 40'ı aştığını ifade edilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Filistinli parlamenterlerin üçte biri ile Bakanlar Kurulu'nun dörtte biri şuan İsrail zindanlarındadır. Halen 9 bin 400 Filistinli siyasi tutuklunun bulunduğu İsrail'de, vekillerin tutuklanması üzerinden bir yıla yakın süre geçmiştir. Ağrı Mazlum-Der Şubesi olarak her zaman kardeş Filistin halkının yanında olduğumuzu ve onların acılarını paylaştığımızı belirtiyor herkesi bu konuda duyarlı olmaya ve başlatılan imza kampanyasına destek vermeye çağırıyoruz."

(AG-MET-MEF-Y)