Marmara'da 2 Metrelik Dev Yılanbalığı Yakalandı

Marmara'da 2 Metrelik Dev Yılanbalığı Yakalandı

Marmara'da 2 Metrelik Dev Yılanbalığı Yakalandı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Marmaralı balıkçılılar tarafından yakalanan 2 metre boyunda ve 38 kilo ağırlığındaki dev yılanbalığı, vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Marmaralı balıkçılılar tarafından yakalanan 2 metre boyunda ve 38 kilo ağırlığındaki dev yılanbalığı, sergilendiği balıkçı tezgahında vatandaşların ilgi odağı oldu.

PARÇALANIP SATIŞA SUNULACAK

Geçtiğimiz hafta sonu, Marmara Denizi'nde avlanan balıkçıların ağlarına takılan 2 metrelik yılanbalığı, Balıkçı Kenan tarafından Beylikdüzü'nde sergilenmeye başladı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği yılan balığı üç gün daha sergilendikten sonra parçalanıp satışa sunulacak.

"BU KADAR BÜYÜĞÜ ÇOK NADİR AVLANIR"

40 yıldan uzun bir zamandan beri balıkçılık yapan Kenan Balcı, dev yılanbalığı ile ilgili şunları söyledi:

"Yılanbalıkları normalde 45-50 cm boyunda olur ve 8 kiloyu pek geçmez. Bu kadar büyük olanları çok nadir avlanır. Yılan balığı yılana benzediği için bu ismi almış olup, yılan ile hiçbir alakası yoktur. Eti de gayet lezzetlidir".

VATANDAŞLAR FOTOĞRAF ÇEKTİRDİ

Balıkçı tezgahını ziyaret eden vatandaşlar da bu kadar büyük bir yılanbalığını ilk defa gördüklerini belirterek balıkla fotoğraf çektirdiler.

Marmara'da 2 Metrelik Dev Yılanbalığı Yakalandı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (4)
THE-CROW: hulll en lezzetli balk türü
ADINIZI YAZINCELLAT: hic iştah acıcı degil
NKK: balik muhabeti güzel olur her zaman hele kacan baliklarin büyüklügü. eski balikcilardanim.
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title