Haberler

Erzurum'da 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı yoğun ilgi görüyor

Güncelleme:

Erzurum'da düzenlenen 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı, 130 yayınevi ve 50 yazarın katılımıyla hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor. Fuar, kitapseverlere kitap inceleme ve alışveriş imkanı sunarken, çocuklar için de çizgi film kostümlü animatörler tarafından boya etkinlikleri düzenleniyor. Katılımcılar, fuarı beğenerek Türkiye'nin her tarafından gelinmesi gerektiğini belirtiyor.

Erzurum'da 130 yayınevinin ve yaklaşık 50 yazarın katılımıyla açılan "6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarı"nda hafta sonu yoğunluğu yaşanıyor.

Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle geçen yıl iptal edilen fuar, Erzurum Büyükşehir Belediyesi organizasyonunda Recep Tayyip Erdoğan Fuar Merkezi'nde kitapseverleri ağırlıyor.

Açılışının ikinci gününde hafta sonunu fırsat bilerek fuara gelenler, hem satışa sunulan kitapları inceleme fırsatı buldu hem de alışveriş yaptı.

Fuara gelen çocuklar için özel çizgi film kostümlü animatörler de boya etkinlikleri düzenledi.

Trabzon'un Sürmene ilçesinde öğretmenlik yapan ve fuar için kente gelen Turan Ortahisar, AA muhabirine, "Kitap fuarını merak ediyordum. Çok güzel olmuş, gelen yazarlar ve eserler her şey çok güzel. Bence Türkiye'nin her tarafından gelip bu fuarın gezilmesi lazım. Çok güzel emek var, çok hoşuma gitti. Çok mutluyum." diye konuştu.

Katılımcılardan Ali Tarık Koçak ise fuarı çok beğendiğini söyleyerek, "Bayağı teveccüh var. Böyle organizasyonların yapılması şehrimiz adına da çok güzel. Dışarıdan gelen vatandaşlarımız da var. Kitaplarda da güzel indirimler var. Herkesi bekliyoruz." dedi.

Fuar, 26 Mayıs'a kadar açık kalacak.

Kaynak: AA / Kültür Sanat

Doğu Anadolu Alışveriş İnceleme Türkiye Erzurum Edebiyat Etkinlikler Kültür Kültür Sanat Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Bakmadan Geçme

Gümüşhane Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gümüşhane Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Giresun Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Giresun Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Gaziantep Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gaziantep Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Eskişehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Eskişehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çorum Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çorum Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Erzincan Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Erzincan Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Elazığ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Elazığ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çankırı Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çankırı Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çanakkale Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çanakkale Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bursa Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bursa Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bolu Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bolu Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bitlis Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bitlis Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bingöl Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bingöl Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bilecik Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bilecik Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Bayburt Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Bayburt Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

İndirim sinyali mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın faiz sözleri kafa karıştırdı

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title