Kız Meslek Lisesi Gıda Bölümü Öğrencileri, En Güzel Tatları Yapmak İçin Yarıştılar
Haberler » Yerel » Haber

Kız Meslek Lisesi Gıda Bölümü Öğrencileri, En Güzel Tatları Yapmak İçin Yarıştılar

Adapazarı Kız Meslek Lisesi Ağırlama ve Gıda Teknolojileri Programı Son Sınıf Öğrencileri Yıl Sonu Değerlendirme Sınavında Ter Döktüler.

Kız Meslek Lisesi Gıda Bölümü Öğrencileri, En Güzel Tatları Yapmak İçin Yarıştılar

Adapazarı Kız Meslek Lisesi Ağırlama ve Gıda Teknolojileri programı son sınıf öğrencileri yıl sonu değerlendirme sınavında ter döktüler.

Kız Meslek Lisesi Ağırlama ve Gıda Teknolojileri programı son sınıf öğrencileri, kendi yaptıkları birbirinden güzel ve leziz tatlarla yıl sonu değerlendirme sınavına tabi tutuldular. Mezun olduktan sonra, yiyecek ve içecek sektöründe ara kademe eleman olarak istihdam edilebilen ve meslek liseleri içinde en fazla tercih edilen bölümlerden olan Ağırlama ve Gıda Teknolojileri bölümünde okuyan 17 öğrenci, yaptıkları tatları komisyon üyelerinin beğenesine sundular.

2006-2007 eğitim -öğretim yılı boyunca okulda kültür dersleri yanında haftanın üç günü ağırlama ve gıda sektöründe yer alan yemek firmaları, otel ve restoranlar olmak üzere çeşitli işletmelerde uygulamalı eğitim alan öğrenciler okulda yıl sonu değerlendirme sınavında ter döktüler. Yıl sonu beceri sınav komisyonunda Adapazarı Kız Meslek Lisesi Müdürü Saaddet Sürgit, Mehmet Akif Endüstri Meslek Lisesi Müdürü Ali Erbay, Lokantıcılar Odası Genel Sekreteri Tamer Sağlam, Lokantacılar Odası Başkan Vekili Yakup Kapçık ile Ağırlama ve Gıda Teknolojisi Bölüm Öğretmeni Sevda Aslan ile Mehtap Soykara yer aldı.

Öğrenciler üç yıl boyunca aldıkları teorik ve uygulamalı eğitimler sonunda değerlendirme sınavında komisyon üyelerinin önce gözlerine, sonra midelerine ve son olarak da yüreklerine hazırladıkları ürünleri servis ilkeleri doğrultusunda sunarak daha fazla puan alabilmek için yarıştılar.

(İÇ-AK)

14.06.2007 11:26 TSİ