Kırcami İmar Planı

Kırcami İmar Planı

Kırcami Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Enis Gönen, "0, 80 inşaat emsali, Kırcami Planı için halkımızın olmazsa olmazıdır" dedi.

Kırcami İmar Planı

Kırcami Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkan Yardımcısı Enis Gönen, "0, 80 inşaat emsali, Kırcami Planı için halkımızın olmazsa olmazıdır" dedi.

Gönen, Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp ve Kırcamili muhtarlarla birlikte Antalya Gazeteciler Cemiyeti'nde basın toplantısı düzenledi. Antalya'nın karayan yaralarından biri olarak adlandırdığı Kırcami İmar Planı ile ilgili olarak her kafadan bir ses çıktığını iddia eden Gönen, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Akaydın'ın kamu yararı kararı ve toprak kurulu raporu alındığında plan yapacağını belirttiğini söyledi. Gönen, buna karşın Akaydın'ın yöre halkını ilgilendiren emsal oranı hakkında ipucu vermediğini öne sürdü.

Akaydın'ın uygulamayı düşündüğü planın detaylarını paylaşmasını isteyen Gönen, "Aksi takdirde kapalı kapılar ardından halktan kaçırılarak yapılacak bir planın hesabını soracağız. 0, 80 inşaat emsali, Kırcami Planı için halkımızın olmazsa olmazıdır" diye konuştu.

AK Parti Milletvekili Menderes Türel'in kamu yararı kararı alınması konusunda siyasi bir yaklaşım göstermeden halkın sorununu çözmek adına Akaydın'a destek olacağına yönelik açıklamaları bulunduğunu hatırlatan Gönen, bu açıklamayı takdirle karşıladıklarını söyledi.

Gönen, "Ancak alınacak kamu yararı kararı eğer 0. 80 emsalli bir plan olmayacaksa, sorunu çözmeyecek, aksine kilitleyecektir" dedi.

Antalya Muhtarlar Derneği Başkanı Nazif Alp de, Kırcami'deki 11 mahallede 16 bin dönüm için hazırlanacak imar planının muhtarla işbirliği içinde yapılması gerektiğini söyledi.

Alp, tarım alanı görünen toprakların çiftçilerin zor durumundan yararlanan işadamlarınca alınmaya başladığını belirterek, "Siyaset üstü bir yaklaşımla Kırcami sorununu çözelim. Yıllardan beri çözülmeyen sorunumuz siyasi ranttır. Biz hakkımızı istiyoruz" diye konuştu.

- ANTALYA