Saadet Partisinden Abdullah Gül Açıklaması: Elbette Aday Olma İhtimali Olur

Saadet Partisinden Abdullah Gül Açıklaması: Elbette Aday Olma İhtimali Olur

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, "Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur." dedi.

Şişli'de bir otelde düzenlenen toplantıya, ulusal medyanın temsilcileri katılırken, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gazetecilerin sorularını yanıtladı. Karamollaoğlu, "Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur. Ama 'şu anda adayımızdır' demek doğru olmaz. Fakat bu vasıflara uygun bir insan." diye konuştu.

"BİRİNCİ TURDA BİLE NETİCE ALACAK BİR ADAY ÇIKABİLİR"

Temel Karamollaoğlu, şu anda farklı düşünen partilerle ittifak sağlanabileceğini düşündüğünü dile getirerek, güçlü bir meclis olması gerektiği ve seçim barajının kalkması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ikinci tura kalmayacağını düşündüğünü kaydeden Karamollaoğlu, "Birinci turda bile netice alacak bir aday çıkabilir." dedi.

"ABDULLAH GÜL BEY KIYMETLİ BİR KARDEŞİMİZ, ADAY OLMA İHTİMALİ OLUR"

Bir gazetecinin 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün adaylığının söz konusu olup olmadığını sorması üzerine Karamollaoğlu şu cevabı verdi:

"Abdullah Gül Bey kıymetli bir kardeşimiz, elbette aday olma ihtimali olur. Ama 'şu anda adayımızdır' demek şu anda doğru olmaz. Fakat bu vasıflara uygun bir insan. Burada iki husus var; kendisi böyle bir noktada, 'ben böyle bir teşebbüste bulunabilirim' diyebilir, demesi gerekiyor. İkincisi; diğer tarafta da onun seçilebileceği noktasında da sağlam bir kanaatin oluşması icap ediyor. Bunlar sağlanırsa, o da olabilir, başkaları da olabilir. Ama başka isimler de bizim kulağımıza geliyor."

CHP ile ittifak konusundaki soruya ise Karamollaoğlu, bu konuda bir yorum yapmanın doğru olmayacağını belirtti.

Kaynak: AA