İstanbul'da Yarın Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak

İstanbul'da Yarın Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak

Kadıköy'de Yapılacak 1 Mayıs Mitingi ve Diğer Bölgelerde Yapılması Beklenen İzinsiz Gösterilerle İlgili Alınan Emniyet Tedbirleri Doğrultusunda İstanbul'da Otobüs, Metro ve Tramvay Seferleri Kısmen Yapılacak. Bazı Caddeler ve Sokaklar da Trafiğe Kapatılacak.

İstanbul'da Yarın Bazı Caddeler Trafiğe Kapatılacak

Kadıköy'de yapılacak 1 Mayıs mitingi ve diğer bölgelerde yapılması beklenen izinsiz gösterilerle ilgili alınan emniyet tedbirleri doğrultusunda İstanbul'da otobüs, metro ve tramvay seferleri kısmen yapılacak. Bazı caddeler ve sokaklar da trafiğe kapatılacak.

İstanbul Valiliğince yapılan açıklamaya göre, ulaşımda alınan tedbirler şöyle:

-Taksim-Levent arası çalışan metro, saat 07.30'a kadar yolcu taşıyacak, saat 07.30'dan sonra ise Mecidiyeköy-Taksim arası yolcu taşımayacak.

-Kabataş-Zeytinburnu arası çalışan tramvay, saat 07.30'a kadar sefer yapacak, bu saatten sonra Yusufpaşa-Zeytinburnu arası sefer yapacak, Yusufpaşa-Kabataş istasyonları arası sefer yapılmayacak.

-Saat 07.30'dan itibaren Kabataş-Taksim füniküler seferleri yapılmayacak.

-Taksim'e ve Taksim'den geçerek diğer bölgelere yolcu taşıyan İETT ve özel halk otobüsleri, Taksim Meydanı'ndaki duraklarda bekleme yapmadan birer durak sonra duracaklar. Taksim Meydanı'ndaki duraklar kullanılmayacak.

-Tünel-Karaköy arası çalışan Tünel seferleri iptal edilecek.

-İstiklal Caddesi'ndeki tramvay seferleri iptal edilecek.

-Taksim, Kabataş, Beşiktaş Dolmabahçe civarındaki otoparklar boşaltılacak ve araç parkına müsaade edilmeyecek.

-Kadıköy Kumluk İşletme Şefliği otobüs duraklarından kalkan İETT otobüsleri ve Kadıköy-Moda seferini yapan tramvay seferleri iptal edilecek.

-Kadıköy İskele Meydanı'nda yapılacak izinli miting nedeniyle Haydarpaşa Numune Hastanesi ve Tıbbiye caddeleri yürüyüş güzergahı olarak belirlendiğinden, bu güzergah ve yakın çevresindeki okulların bir gün süreyle öğrenimleri ertelenecek.

-Mecidiyeköy-Taksim güzergahında bulunan okullar, Dolapdere üst bölgesinde bulunan okullar, Tophane ve Tepebaşı'ndan Taksim'e çıkan güzergah üzerinde bulunan okullarda bir gün süre ile öğrenime ara verilecek.

-Kadıköy'de trafiğe kapanacak yollar-

Kadıköy'de yapılacak açık hava toplantısı nedeniyle saat 07.30'dan itibaren toplantı bitimine kadar, kontrollü olarak trafiğe kapatılacak yollar ise şunlar:

-Rıhtım Caddesi tamamen trafiğe kapatılacak.

-Boğa Meydanı'ndan Rıhtım Caddesi'ne kadar tüm yol trafiğe kapatılacak.

-Söğütlüçeşme Caddesi'nden, Rıhtım'a inen ara sokaklar, Taşköprü Caddesi, Kışla Caddesi, Orgeneral Şahap Gürler Caddesi, Albay F. Sözdener Caddesi ise ihtiyaç duyulduğunda trafiğe kapatılacak.