Huzuru Huzurevinde Buldu

Huzuru Huzurevinde Buldu

Çorlu Devlet Hastanesi'ne Kaldırılan ve 'Seni Daha Sonra Tedavi Edeceğiz' Denilerek Hastanenin Kalorifer Dairesine Atılan 83 yaşındaki Hasan Kesmeli Huzurevine Yerleştirildi.

Huzuru Huzurevinde Buldu

Mehmet YİRUN/ÇORLU (Tekirdağ), (DHA)

TEKİRDAĞ'ın Çorlu İlçesi'nde yerde yatarken bulunan, Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan ve 'Seni daha sonra tedavi edeceğiz' denilerek hastanenin kalorifer dairesine atılan 83 yaşındaki Hasan Kesmeli, basında çıkan haberlerden sonra huzurevine yerleştirildi. Yaşlılık nedeniyle yürümekte zorluk çeken Hasan Keskin, huzurevinde edindiği arkadaşlarının desteği ile sağlığına kavuştu.

Çorlu'da geçen yıl Haziran ayında yerde yatarken vatandaşlar tarafından bulunan ve ambulansla Çorlu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan 83 yaşındaki Hasan Kesmeli'ye yetkililer, 'Seni daha sonra tedavi edeceğiz' diyerek hastanenin kalorifer dairesine yerleştirdi. Yaşlılık nedeniyle ayakları tutmayan ve zorlukla yürüyebilen Hasan Kesmeli, 2 ay süreyle hastanenin kalorifer dairesinde yaşam savaşı verdi.

Gazetecilerin olayı öğrenip yazması üzerine, kalorifer dairesinden hasta bakım odasına alınan ve bir süre tedavi edildikten sonra Çorlu Huzurevi'ne yerleştirilen Hasan Kesmeli, mutluluğu burada yakaladı. Kimsesi olmayan ve huzurevinde kurduğu dostluklar ile yaşama tekrar bağlanan Hasan Kesmeli, şimdi yürüyebiliyor. Huzur evinde çok iyi bakıldığını belirten Hasan Kesmeli, ''Ben buraya ilk geldiğimde çok kötüydüm. Huzurevinde bana çok iyi baktılar. Yürüyemiyordum, yemek yiyemiyordum. Şimdi çok iyiyim. Kendi yemeğimi kendim yiyorum. Yemek salonuna kendim gidiyorum. Bana çok ilgi gösterildi. Burada benim iyi olmam için herkes seferber oldu'' dedi.

Kaynak: DHA