Haberler

İstanbul Üniversitesi (İÜ) AUZEF sınav sonuçlarını açıkladı! AUZEF iptal edilen sorular ile ilgili açıklama geldi!

Abone Ol

İstanbul Üniversitesi bünyesinde düzenlenen AUZEF (Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi) sınavı sonuçları geçtiğimiz Cuma günü açıklanmıştı. İstanbul Üniversitesi'nden AUZEF final sınav sonuçlarına dair açıklama geldi. AUZEF final sınav sonuçları...

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) final sınavı sonuçları 17 Ocak günü öğrencilerin erişimine açıldı. Sonuçların açıklanmasıyla birlikte bazı soruların iptal edildiği de basında yer aldı. AUZEF iptal edilen sorular neler? Ayrıca sınav sonuçlarında hatalı hesaplama yapıldığı tespit edilerek öğrencilere bilgilendirme mesajı gönderilmiştir.

AUZEF SINAV SONUCU SORGULAMA EKRANI...

AUZEF SINAV SONUÇLARINDA HATA!

İstanbul Üniversitesi'nden yapılan açıklamada, Ocak ayında yapılan bitirme sınav sonuçlarının bazılarında hatalı okuma olduğu gerekçesiyle kısmi öğrencilerin cevaplarının yeniden okunacağı bilgisi yer aldı. Duyuruda:

''11-12.01.2020 tarihlerinde gerçekleştirilen Bitirme (Final) sınavında, teknik bir arıza nedeniyle bazı derslerin notlarının hatalı hesaplandığı tespit edilmiş ve sınava giren tüm öğrencilerimizin notları tekrar değerlendirilmiştir. Değerlendirme sonucu çok sınırlı sayıdaki dersin notu (%0,47) güncellenmiş ve sadece ilgili öğrencilere SMS yoluyla bilgilendirme yapılmıştır. Bunun dışında herhangi bir not güncellenmesi gerekliliği ya da hataya rastlanmamıştır.?''

AUZEF'TE 20 SORU İPTAL EDİLDİ

AUZEF bitirme sınavı sonuçları 17 Ocak'ta açıklandı ve 20 hataı sorunun da iptal edildiği İstanbul Üniversitesi tarafından adaylara bildirildi. Üniversiteden yapılan açıklamada:

''Bazı basın yayın organlarında, 11-12 Ocak tarihlerinde gerçekleştirdiğimiz Bitirme (Final) sınavlarımızdaki soru iptallerine ilişkin çıkan haberler gerçekleri tamamen çarpıtmaktadır.

Buna göre, 48 programdaki 772 derste sorulan toplam 15.440 sorudan sadece 20 tanesi iptal olmuştur. Bu sayı, oran olarak % 0.13'e tekabül etmektedir.

Bu sayı ve oran, tüm zamanların en düşük soru iptal sayısı ve oranıdır.'' ifadeleri yer aldı.

AUZEF FİNAL SINAV SONUÇLARI İPTAL EDİLEN SORULAR İÇİN TIKLAYIN...

Kaynak: Haberler.com / Gündem

İstanbul Üniversitesi Eğitim Fakültesi sınav sonuçları Gündem Eğitim Güncel Haberler

Bakmadan Geçme

Akaryakıt Fiyatları (GÜNCEL): 6-7 Aralık Benzine ve Motorine İndirim veya Zam var mı? Güncel akaryakıt fiyatları! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Trabzonspor - Çorum FK maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Canlı maç anlatımı! Trabzonspor - Çorum FK maçı CANLI izle! Trabzonspor - Çorum FK maçı canlı yayın izle! Nereden, nasıl izlenir? 6 Aralık Kabine toplantısı kararları! SON DAKİKA! Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları! Ziraat Türkiye Kupası 5. tur kura çekimi ne zaman? ZTK KURA ÇEKİMİ TARİHİ Kabine toplantısı konuları! GÜNDEMDE NELER VAR? 6 Aralık Kabine toplantısı konuları neler? Kabine toplantısı bitti mi? SON DURUM! Kabine toplantısı gündeminde neler var? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu kimdir? Kaç yaşında, nereli, hangi partiden milletvekili? Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu'nun hayatı! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Antalya su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Konya su kesintisi listesi! BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Bursa su kesintisi listesi! İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İzmir su kesintisi listesi! Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu neden istifa etti? İYİ Parti'li İstanbul Milletvekili Ayşe Sibel Yanıkömeroğlu hangi partiye katıldı? ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık Ankara su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 6-7 Aralık İstanbul su kesintisi listesi!
1000
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title