Haberi Paylaş

FOX Çalar Saat konuğu Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem kaç yaşında, nereli? Bahadır Erdem biyografisi!

Gündem Haberleri

FOX Çalar Saat konuğu Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem kaç yaşında, nereli? Bahadır Erdem biyografisi!

FOX Çalar Saat programının konuğu İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem oldu. Birçok konuyu tartışan Bahadır Erdem kimdir, kaç yaşında ve nereli olduğu merak ediliyor. Peki, FOX Çalar Saat konuğu Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem kaç yaşında, nereli?

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Bahadır Erdem Fox Tv Çalar Saat programına konuk oldu. Gündemde olan birçok konuyu yorumlayan Bahadır Erdem kaç yaşında, kimdir ve nereli olduğu araştırılıyor. FOX Çalar Saat konuğu Bahadır Erdem kimdir? İYİ Parti Genel Başkan YardımcısıBahadır Erdem kaç yaşında, nereli? Bahadır Erdem biyografisi! FOX Çalar Saat konuğu Bahadır Erdem kimdir? Bahadır Erdem kaç yaşında, nereli? Bahadır Erdem biyografisi! Detaylar haberimizdedir…

BAHADIR ERDEM KİMDİR?

Bahadır Erdem, 1964 yılında doğmuştur. Babası Sami Erdem, annesi ise Bingül Erdem'dir. Aslen Darende, Malatyalıdır. Ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. 1983 yılında Ted Ankara Kolejinden mezun olmuştur. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni tamamlamıştır. 1992 yılında yayınladığı teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nden Yüksek Lisans Derecesini, 1998 yılında yazdığı doktora teziyle İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk Bölümü'nden Doktora unvanını aldı.

Bahadır Erdem, 2000 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Devletler Özel Hukuku Anabilim Dalı'na Yardımcı Doçent, 2004 yılında da aynı Anabilim Dalına Doçent ve 2009 yılında da İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi Milletlerarası Özel Hukuk Anabilim Dalına Profesör kadrosuyla atandı. Prof. Dr. Erdem, ayrıca, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde milletlerarası özel hukuk, kanunlar ihtilafı, uluslar arası bireysel davalar, uluslar arası fikri mülkiyet hukuku, Türk Vatandaşlık hukuku ve yabancılar hukuku dersleri vermektedir.

27 Kasım 2007 tarihli ve 5718 sayılı Milletlerarası Özel Hukuk ve Usul Hukuku Hakkında Kanun'un, tüm hazırlık çalışmalarında bulunmuş ve Adalet Bakanlığı Komisyonu Üyesi olarak Kanun'un kabul edilmesine kadar aktif görev yapmıştır.

Prof. Dr. B. Bahadır Erdem 2004-2010 yıllarında Türkiye'deki üniversiteleri temsilen Türk Patent Enstitüsü Yönetim Kurulu üyeliği görevini yürütmüştür. Profesör Bahadır Erdem, Özel Hukukun Uyumlaştırılmasına İlişkin Uluslararası Enstitü'nün (UNIDROIT) Yönetim Konseyine seçilen Türkiye'nin ilk resmi üyesidir.

Prof. Bahadır Erdem, hâlihazırda Aile Hukuku Derneği'nin başkanlık görevini yürütmektedir. Bahadır Erdem, aynı zamanda Türk Eğitim Vakfı mütevelli heyeti üyesi olup, Melek Yatırımcılar Derneği yönetim kurulu üyeliğini de sürdürmektedir. Prof. Bahadır Erdem aynı zamanda uzmanlık alanına giren konularda avukatlık, milli ve milletlerarası tahkim alanında hakemlik, arabuluculuk, danışmanlık ve bilirkişilik de yapmaktadır. Prof. Bahadır Erdem, birçok ICC tahkim mahkemesinde hakemlik yapmış ve yapmaktadır.

Bahadır Erdem, 1999 yılında kurmuş olduğu "Erdem/Erdem Hukuk Bürosu"nun sahibidir.

Bahadır Erdem evlidir ve bir kız çocuğu vardır.

Haberler.com / Sena Demiröz - Gündem

Bahadır Erdem İYİ Parti Fox Tv Gündem Yaşam Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title