Haberler

Trabzon'da İsrail'in Gazze'ye saldırılarına tepki

Güncelleme:

Trabzon'da bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi. Ortahisar ilçesinde, alışveriş merkezindeki ABD menşeli bir kahve zincirinin şubesi önünde toplanan grup, Filistin bayrakları ve dövizler taşıdı. Grup adına konuşan Hacer Akbulut, dünyanın gözü önünde yapılan soykırımı haykırmak adına bir araya geldiklerini, her hafta cuma günü aynı yerde toplanmaya devam edeceklerini söyledi. Gazze'de bombalarla parçalanan çocuk cesetleri karşısında seyirci kalamayacaklarını ifade eden Akbulut, 'Bugün onların çocuğu, yarın bizim çocuğumuz. Bugün onlarsa, yarın sıradakiler bizleriz. Bana inanın, hepimizden, Gazzelilerden nefret ettikleri kadar nefret ediyorlar. Çünkü bir siyonistin siyonistten başka dostu yoktur.' diye konuştu. Akbulut, grupta yer alanlar arasında pek çok konuda fikir ayrılığı olabileceğine işaret ederek, 'Burada arkamda duran insanların hepsinin siyasi görüşü ve ideolojisi bambaşka. Bir dernek ya da vakıf da değiliz. Yalnızca vicdanımız bizi buraya getirdi. Çünkü çocuk cesetleri karşısında fikir ayrılığı olamaz.' dedi. Yüksek lisans yapmak için kentte bulunduğunu dile getiren Muhammed Abuloz da Gazze'de bombaların altında doğup büyüdüğünü, ailesinin halen Gazze'de yaşamla değil, ölümle mücadele ettiğini söyledi. Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

Trabzon'da bir grup, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarına tepki gösterdi.

Ortahisar ilçesinde, alışveriş merkezindeki ABD menşeli bir kahve zincirinin şubesi önünde toplanan grup, Filistin bayrakları ve dövizler taşıdı.

Grup adına konuşan Hacer Akbulut, dünyanın gözü önünde yapılan soykırımı haykırmak adına bir araya geldiklerini, her hafta cuma günü aynı yerde toplanmaya devam edeceklerini söyledi.

Gazze'de bombalarla parçalanan çocuk cesetleri karşısında seyirci kalamayacaklarını ifade eden Akbulut, "Bugün onların çocuğu, yarın bizim çocuğumuz. Bugün onlarsa, yarın sıradakiler bizleriz. Bana inanın, hepimizden, Gazzelilerden nefret ettikleri kadar nefret ediyorlar. Çünkü bir siyonistin siyonistten başka dostu yoktur." diye konuştu.

Akbulut, grupta yer alanlar arasında pek çok konuda fikir ayrılığı olabileceğine işaret ederek, "Burada arkamda duran insanların hepsinin siyasi görüşü ve ideolojisi bambaşka. Bir dernek ya da vakıf da değiliz. Yalnızca vicdanımız bizi buraya getirdi. Çünkü çocuk cesetleri karşısında fikir ayrılığı olamaz." dedi.

Yüksek lisans yapmak için kentte bulunduğunu dile getiren Muhammed Abuloz da Gazze'de bombaların altında doğup büyüdüğünü, ailesinin halen Gazze'de yaşamla değil, ölümle mücadele ettiğini söyledi.

Gruptakiler, açıklamanın ardından dağıldı.

Kaynak: AA / Güncel

Alışveriş Ortahisar Filistin Trabzon İsrail Vakıf Çocuk Gazze Dış Politika Politika Güncel Haberler

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Montella'dan çok konuşulacak Arda Güler itirafı: Gerçekten üzgünüm

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Her detayı mide bulandırıyor! Sapık baba, 15 yaşındaki kızını istismar ederken suçüstü yakalandı

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem

Malatya'nın Doğanşehir ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title