Evin üzerine çığ düştü, mahalleli seferber oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Evin üzerine çığ düştü, mahalleli seferber oldu

İhlas Haber Ajansı - Şükrü Akyüz - Güncel
 - Güncelleme:

Evin üzerine çığ düştü, mahalleli seferber oldu Evinin üzerine çığ düzen vatandaşa komşuları el uzattı Mahalle sakinleri çatı üzerindeki kar kütlelerini indirdi, komşularına yeni çatı yapacaklar Van'ın Bahçesaray ilçesine bağlı Altındere Mahallesi'nde bir evin üzerine çığ düşmesi sonucu...

Evin üzerine çığ düştü, mahalleli seferber oldu

Evinin üzerine çığ düzen vatandaşa komşuları el uzattı

Mahalle sakinleri çatı üzerindeki kar kütlelerini indirdi, komşularına yeni çatı yapacaklar

VAN - Van'ın Bahçesaray ilçesine bağlı Altındere Mahallesi'nde bir evin üzerine çığ düşmesi sonucu evde bulunan 5'i çocuk 7 kişi yara almadan kurtulurken, sakinleri aileye yardım eli uzattı.

Olay, geçtiğimiz Pazar gece saat 24: 00 sularında Altındere Mahallesi'nde meydana geldi. Beydaş Ç. isimli vatandaşın evin üzerine büyük bir gürültü ile çığ düştü. Evde bulunan 5'i çocuk 7 kişi mahalleli tarafından yara almadan kurtarıldı. Yaklaşık 1 haftadır etkili olan kar yağışı ve tipinin ardından havanın açmasıyla muhtar Şemsettin Öz'ün öncülüğünde bir araya gelen mahalle sakinleri, evin çatısında ve penceresinden odalara giren karları temizlemeye başladı. Kar kütlelerini çatıdan ve evden temizleyen mahalle sakinleri hep birlikte komşularının evini onaracaklar. AK Parti İlçe Başkanı Cumali Sabırlı'nın girişimleri sonucu Bahçesaray Belediye Başkanı Meki Arvas'ın talimatıyla mahalleye bir iş makinesi gönderildi. İş makinesi evin bulunduğu ara sokak ile çatıdaki kar kütlelerini mahalle dışına taşıyacak. Bölge kardan temizlendikten sonra evin hasar gören kısımları onarılacak.

Mahalle muhtarı Şemsettin Öz, "Allah'a şükür can kaybı olmadı. Maalesef mal kaybı oldu. Şu anda mahalleli olarak burada çalışıyoruz. İnşallah devletin ve vatandaşların desteği ile evi onaracağız" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Şükrü Akyüz - Güncel

Bahçesaray Hisarcık kar Van Yerel Güncel Haberler

title