Haberi Paylaş
Japonya Başbakanı Kişida, '2. Demokrasi Zirvesi'nde, Ukrayna'da gördüklerini anlattı Açıklaması

Japonya Başbakanı Kişida, "2. Demokrasi Zirvesi"nde, Ukrayna'da gördüklerini anlattı Açıklaması

Güncel Haberler

Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Rusya'nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna'ya geçen hafta düzenlediği ziyareti anımsatarak, hukukun üstünlüğüne dayalı düzenin önemini vurguladıBaşbakan Kişida ABD, Kosta Rika, Hollanda, Güney Kore ve Zambiya'nın ev sahipliğinde çevrim içi düzenlenen "2.

Japonya Başbakanı Kişida Fumio, Rusya'nın saldırılarını sürdürdüğü Ukrayna'ya geçen hafta düzenlediği ziyareti anımsatarak, hukukun üstünlüğüne dayalı düzenin önemini vurguladı

Başbakan Kişida ABD, Kosta Rika, Hollanda, Güney Kore ve Zambiya'nın ev sahipliğinde çevrim içi düzenlenen "2. Demokrasi Zirvesi"ne gönderdiği video mesajda, Rusya-Ukrayna krizine değindi.

G7 Dönem Başkanı olarak hukukun üstünlüğüne dayalı uluslararası düzenin korunması ve güçlendirilmesinde öncü bir rol üstlenme sözü veren Kişida, geçen hafta gittiği Ukrayna'da gördüklerini anımsattı.

Kişida, "Rusya'nın saldırganlığının kanıtlarını kendi gözlerimle gördüm ve bu zulümleri doğrudan yaşayanlardan duydum" diyen Kişida, hukukun üstünlüğünün, toplumun izlemesi gereken bir norm olarak konumlandırılması gerektiğine yönelik inancını tazelediğini söyledi.

Japon Başbakan, mesajında ülkesinin, başta Asya olmak üzere farklı ülke ve bölgelerden 1500'den fazla hakim ve idari yetkilinin eğitilmesinde rol üstleneceğini taahhüt etti.

G7 Liderler Zirvesi, Japonya'nın ev sahipliğinde, mayıs ayında ülkenin güneybatısındaki Hiroşima kentinde düzenlenecek.

Kaynak: AA / Güncel

Japonya Ukrayna Zambiya Rusya Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title