Fundacık'ın HİS Göleti Hazır - Haberler
Haberi Paylaş

Fundacık'ın HİS Göleti Hazır

Bültenler - Güncel
 - Güncelleme:
Fundacık'ın HİS Göleti Hazır

Kırsalda sulama yatırımlarına hız veren Manisa Büyükşehir Belediyesi, Gördes ilçesi Fundacık Mahallesi'nde yeni bir hayvan içme suyu göleti yaparak üreticinin hizmetine sundu.

Merada otlayan besi ve yaban hayvanlarının özellikle yaz aylarında ihtiyaç duyduğu temiz su kaynağını bu göletten sağlayacağını belirten Fundacık Mahalle Muhtarı Coşkun Çırak, Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'e teşekkür etti.

Proje ve çalışmalarıyla üreticinin yanında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi, bir yandan yeni bir hayvan içme suyu göleti yaparken bir yandan da mevcut göletlerde bakım ve onarım çalışması yaparak verimi arttırıyor. Bu kapsamda Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Kırsal Alan Yönetimi Şube Müdürü Ali Osman Kaplan, Daire Başkanlığı ekipleri ve Gördes Muhtarlık İşleri Sorumlusu Hüseyin Yılmaz, ilçede yapımı tamamlanan Fundacık Mahallesi hayvan içme suyu göleti ve onarım çalışması planlanan göletlerde incelemede bulundu. İlk olarak Fundacık Mahallesi'nde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan gölette incelemede bulunan heyeti Fundacık Mahalle Muhtarı Coşkun Çırak karşıladı. Mahalle Muhtarı Coşkun Çırak, "Merada otlayan besi ve yaban hayvanları özellikle yaz aylarında daha da ihtiyaç duyduğu temiz su kaynağı göletten sağlayacak. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün'e bu çalışma için teşekkür ediyorum" dedi. Fundacık'ın ardından Kalemoğlu ve Börez de hayvan içme suyu göletlerinde incelemede bulunan Kırsal Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, yapılması planlanan onarım ve bakım çalışmalarıyla ilgili tespitte bulundu.

Bültenler / Güncel

Manisa Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Manisa su Güncel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title