Haberler

Engin Altay: "14 Mayıs Kurtuluş Günü, Türkiye'ye Hayırlı Olsun"

Güncelleme:

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop’ta yurttaşlara, “Bu coşkuyu bir devrin sona erişinin kutlu ve mutlu bir başlangıcının heyecanı olarak görüyorum. Bay Kemal, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal… 81 vilayette 86 milyonla et, tırnak oldular. 14 Mayıs kurtuluş günü hayırlı olsun Türkiye’ye” dedi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop'ta yurttaşlara, "Bu coşkuyu bir devrin sona erişinin kutlu ve mutlu bir başlangıcının heyecanı olarak görüyorum. Bay Kemal, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal… 81 vilayette 86 milyonla et, tırnak oldular. 14 Mayıs kurtuluş günü hayırlı olsun Türkiye'ye" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, Sinop'ta yurttaşlarla ile bir araya geldi.

Sinop'ta İmamoğlu ve Altay'a, Millet İttifakı Sinop İl Başkanları, CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Sinop Belediye Başkanı Barış Ayhan, Sinop Ayancık Belediye Başkanı Hayrettin Kaya, Amasya Merzifon Belediye Başkanı Alp Kargı eşlik etti.

"SİNOP'UN GURURU HOŞ GELDİN"

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay kürsüye çıktığında yurttaşlar, "Sinop'un gururu hoş geldin" diye seslendiler. Altay, yurttaşlara, "Sağ olun. Hepiniz 20 yıldır beni dinliyorsunuz. Ekrem İmamoğlu'nu hasretle beklediğinizi biliyorum. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı ile sizleri buluşturmaktan büyük memnuniyet duyuyorum" diye konuştu.

Altay'ın konuşmasından öne çıkan başlıklar şöyle:

"14 MAYIS KURTULUŞ GÜNÜ HAYIRLI OLSUN TÜRKİYE'YE: Sinop Meydanı'nda çok miting yaptık, çok da konuştuk. Ama böyle bir coşku görmedim. Helal olsun Sinoplulara. Bu coşkuyu bir devrin sona erişinin kutlu ve mutlu bir başlangıcının heyecanı olarak görüyorum. Bay Kemal, Ekrem İmamoğlu, Mansur Yavaş, Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan ve Gültekin Uysal… 81 vilayette 86 milyonla et, tırnak oldular. 14 Mayıs kurtuluş günü hayırlı olsun Türkiye'ye.

HEPİNİZE MİNNETTARIM: Sinop'un da tıpkı 54, 57'de olduğu gibi en cesur kararı, en güçlü başkaldırıyı, demokrasi için adalet için ahlak için liyakat için göstereceğinden zerre kuşkum yok. Bugün Sinop'tan siyaset tarihimde ilk defa bu kadar mutlu, bu kadar umutlu ayrılacağım. Hepinize minnettarım. Sağ olun, var olun.

TÜRK'ÜYLE, KÜRT'ÜYLE, ALEVİ'SİYLE, SÜNNİ'SİYLE, BAŞI AÇIĞIYLA, BAŞI KAPALISIYLA...: Hiç kimse bizden bu kampanyada kaba söz işitmeyecek. Tehdit, hakaret işitmeyecek. Biz 14 Mayıs'ı Türkiye'nin tıpkı Çanakkale'de düşmana karşı tek vücut olması gibi Türk'üyle, Kürt'üyle, Alevi'siyle, Sünni'siyle, başı açığıyla, başı kapalısıyla, kuzeylisi, güneylisiyle hep birlikte 86 milyonun kardeşliğinin ilan edileceği büyük ve güçlü Türkiye'nin inşa edileceği bir kutlu karar günü olarak görüyoruz. Kutlu olsun bu gününüz.

TÜRKİYE'DE HELALLEŞMENİN, ZENGİNLEŞMENİN, BARIŞMANIN MÜHRÜNÜ BASACAĞIZ: Bu seçim, diğer seçimlerden farklı. Yıllarca farklı durduğumuz, münakaşa ettiğimiz partilerle yan yana geldik. Onların bize, bizim onlara kem baktığımız, hoşlanmadığımız, itiştiğimiz partilerle bizi bir araya getiren devletin tahrip olması, milletin bölünmüş olmasıdır. İnsanlara haksızlık, eziyet yapılıyor olmasıdır. Devletin talan edilmesidir. Türkiye'nin, 85 milyonun artık yarısının açlık sınırının altında yaşadığı bir düzenin, bu harami düzenin de tesisidir. Devleti soyanlara hep birlikte 14 Mayıs'ta dur diyeceğiz. Türkiye'de helalleşmenin, zenginleşmenin, barışmanın mührünü basacağız ve diyeceğiz ki 'bizi kimse bölemez, bizi kimse soyamaz.'

DEVLETİN İMKANLARININ BEŞLİ ÇETELERE PEŞKEŞ ÇEKİLMESİNE DUR DİYECEKSİNİZ: Ekrem Başkan, Erfelek'te ve Gerze'de muhteşem bir ilgiyle karşılandı. Dedim onlara, bilirim beni seversiniz ama kıskandım işin doğrusu. Ama hak ediyor. Hak ediyor. İstanbul'da 'kimsenin hakkını yemem' dedi. 'Gençliğim var, geleceğim var, heyecanım var' dedi. Devlet gücüyle elinden alınmak istenen seçimi 16 milyon İstanbullunun iradesini yedirmedi haramilere. Siz de şimdi beytülmali haramilere yedirmeyeceksiniz. Devletin imkanlarının beşli çetelere peşkeş çekilmesine dur diyeceksiniz. Konser yasaklayanlara, köylüye tarlaya dert ektirenlere, işçinin alın terini vermeyenlere, üniversiteyi bitiren öğrencilerimizi işsiz gezdirenlere hayır diyeceksiniz. Hep birlikte haykıracağız, yaşasın özgürlük, yaşasın demokrasi, yaşasın Türkiye Cumhuriyeti diyeceğiz.

ARTIK ÇOCUKLARIMIZIN GÖZÜNE BAKTIĞIMIZDA MUTLULUK VE UMUT GÖRECEĞİMİZ BİR DÜZENİ KURUYORUZ: Sana söz yine baharlar gelecek diye kampanyamızı başlattık. Gerçekten yürekten inanıyorum. Herkesin huzurunun, refahının, mutluluğunun tadına vardığı, hepimizin artık çocuklarımızın gözüne baktığımızda mutluluk ve umut göreceğimiz bir düzeni kuruyoruz. Şimdiden hayırlı olsun. Bunu kuracak olan da 6 genel başkan ve Türkiye'nin iki sevgilisidir. İki sevgilinin biri burada. Biri de Ankara'da Mansur Yavaş. 6 siyasi parti, 85 milyonun isteğine uygun olarak iki büyükşehir belediye başkanı ile demokrasi ve kurtuluş hükümetini güçlendirdiklerini ilan ettiler."

Kaynak: ANKA / Güncel

Temel Karamollaoğlu Ahmet Davutoğlu Ekrem İmamoğlu Gültekin Uysal Meral Akşener Mansur Yavaş Engin Altay Ali Babacan Türkiye Altay Sinop Güncel Haberler

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Audi A8 makam aracına veda etti

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Audi A8 makam aracına veda etti

Tahliye olan Çetin Doğan'ın ilk sözleri: Bu bir af değil, anayasal bir görevin Cumhurbaşkanı tarafından geç yerine getirilmesidir

Tahliye olan Çetin Doğan'ın ilk sözleri: Bu bir af değil, anayasal bir görevin Cumhurbaşkanı tarafından geç yerine getirilmesidir

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Kobani Davası'nda 42 yıl hapis cezasına çarptırılan Selahattin Demirtaş: Bu davanın siyasi bir dava olduğu bir kez daha ispatlandı

Bakmadan Geçme

Usyk kimdir? Boksör Usyk kaç yaşında, nereli? #129351 Tyson Fury kim, kaç yaşında, nereli? #127942 18 Mayıs Konya'da elektrik kesintisi yaşanacak ilçeler! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Fury Usyk maçı ne zaman, saat kaçta, hangi kanalda 2024? Tyson Fury Usyk maçı ne zaman #129351 18 Mayıs Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Mayıs İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 18 Mayıs 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Mayıs Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Yeni Angola Büyükelçisi Muhammet Mustafa Çelik kimdir? Muhammet Mustafa Çelik hayatı ve biyografisi nedir? 18 Mayıs 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! 18 Mayıs Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! #128220 18 Mayıs 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! #9889 #127919 18 Mayıs İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 18 Mayıs AFAD ve Kandilli deprem listesi! 18 Mayıs Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? #128680 18 Mayıs Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Mayıs Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri!
Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

Hakimlerin başörtüsünü gören avukat reddi hakim istedi! Uyuşturucu davası ertelendi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title