Haberler

Defacto'dan Bir İlk Daha : 'Akıllı Ve Tutumlu Depo'

Güncelleme:

Perakende tekstil sektörünün Türkiye'deki önemli markalarından DeFacto, gelişimine hız kesmeden devam ediyor.


Türkiye'nin ilk tam otomatik hazır giyim deposunu Çerkezköy'de tamamlayan marka, yüzde 25 tasarruf ederek duyarlılık çalışmaları kapsamında bir adım daha atmış olacak.

Akdeniz Modası'nın dünyadaki ve Türkiye'deki öncü markası olma vizyonu çerçevesinde yatırımlarını sürdüren DeFacto, yatırımlarına bir yenisini ekleyerek Tekirdağ Çerkezköy'de yaptırdığı deposunu tamamladı. Türkiye'nin ilk tam otomatik hazır giyim deposu olma özelliğini taşıyan depo, TGW sistemi sayesinde sürdürülebilir, çevreye duyarlı ve yüzde 25 tasarruflu bir işleyişe sahip.

Açılışta konuşma yapan DeFacto Lojistik Direktörü Cenk Karapınar "Saatte 30 km hızla hareket eden robotlarımızın yer aldığı ve 20 metre yüksekliğe kadar depolama imkanı elde ettiğimiz depomuzda kullanılacak ileri teknoloji otomasyon sistemi ile stok kontrolleri ve ürün sayımlarında doğruluk oranlarını yükselmesini sağlayacağız. Giriş ve çıkışta yer alan 6'şar adet rampa ile tedarikçilerimize ve ürün dağıtımı yapan ekiplerimize büyük bir kolaylık sağlayacak, aynı zamanda 5 kata kadar daha hızlı çalışmamıza olanak tanıyacak" şeklinde konuştu.

Verimlilik anlamında DeFacto'ya büyük bir katma değer sağlayacak olan depoda saatte 1000 koli giriş ve 1000 koli çıkış kapasitesi bulunduğunu belirten Karapınar sözlerine şöyle devam etti; "Depomuz toplamda 200 bin koli stoklamak için yeterli alana sahip. Aynı anda 3 farklı tedarikçiye hizmet verebilme imkanı elde edeceğimiz depo ile kapı önünde araçla bekleme problemini de çözüme kavuşturmuş olacağız."

2003 yılından bu yana perakende tekstil sektöründe yaptığı büyük yatırımlar ile dikkat çeken DeFacto, gerçekleştirdiği tam otomatik duyarlı deposu ile sektöre örnek olmayı hedefliyor.

DeFacto Ürün Yönetimi Başkanı Şahin Demir ise konuşmasında "Markamızla 2003 yılında başladığımız bu yolculukta uzun yollar aştık ve bugünlere gelmeyi başardık. Kuruluşumuzun 21'inci yılında böyle büyük bir tesise imza atmış olmaktan gurur duyuyorum.

Hedeflerimiz doğrultusunda sürdürdüğümüz çalışmalarımızın yeni bir adımı işte tam da burada yer alıyor. Türkiye'nin ilk hazır giyim tam otomatik deposu DeFacto'ya ve sektöre hayırlı olsun" dedi.

Kaynak: Bültenler / Güncel

Çerkezköy Akdeniz Türkiye Defacto Güncel Haberler

Trafikte tartıştığı 3 kişiyi döve döve hastanelik etti: Ufak bir sürtüşme yaşandı

Trafikte tartıştığı 3 kişiyi döve döve hastanelik etti: Ufak bir sürtüşme yaşandı

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

Trump'a suikast girişiminde bulunan gencin aracında ve evinde bomba malzemeleri bulundu

ABD'de 4 kent, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü resmen tanıdı

ABD'de 4 kent, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nü resmen tanıdı

EURO 2024 şampiyonu İspanya oldu

EURO 2024 şampiyonu İspanya oldu

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title