Haberler

Damon Cezaevi'ndeki Filistinli Kadınlar Her Gün Ölümle Karşı Karşıya

Güncelleme:

Filistinli Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti, İsrail'in Damon Cezaevi'ndeki 78 Filistinli kadının her gün ölümle karşı karşıya olduğunu belirtti. Cezaevi avukatlarının ziyaret ve gözlemlerine dayandırılan açıklamada, Damon Cezaevi'nde 60'ı Batı Şeria'dan, 3'ü Kudüs'ten, 9'u İsrail içindeki kentlerden ve 6'sı da Gazze'den olmak üzere 78 Filistinli kadının bulunduğu belirtildi.

Filistinli Esirler ve Serbest Bırakılanlar Heyeti, İsrail'in Damon Cezaevi'ndeki 78 Filistinli kadının her gün ölümle karşı karşıya olduğunu belirtti.

Filistin Kurtuluş Örgütü'ne (FKÖ) bağlı Heyet, "17 Nisan Filistin Esirler Günü" dolayısıyla yazılı bir açıklama yayımladı.

Cezaevi avukatlarının ziyaret ve gözlemlerine dayandırılan açıklamada, Damon Cezaevi'nde 60'ı Batı Şeria'dan, 3'ü Kudüs'ten, 9'u İsrail içindeki kentlerden ve 6'sı da Gazze'den olmak üzere 78 Filistinli kadının bulunduğu belirtildi.

Damon Cezaevi'ndeki Filistinli kadınların işkence gördüğü ve her gün ölümle karşı karşıya oldukları ifade edildi.

Gazze'deki evinden alınarak Damon'a getirilen kadına işkence

Filistinli Esma Şetat'ın 15 gün önce Gazze'nin Deyr el-Belah kentindeki evinden eşi Arafat ile İsrail askerleri tarafından alınarak Damon'a getirildiği kaydedildi.

Üç çocuk annesi Esma Şetat'ın ayağından ateşli silahla yaralandığı, birçok kez darbedildiği ve işkence gördüğü aktarıldı.

FKÖ'ye bağlı Filistin Ulusal Konseyi 1974'te 17 Nisan'ı "Filistin Esirler Günü" olarak ilan etmişti. Filistinliler, her yıl 17 Nisan'da çeşitli etkinlikler, eylemler ve sempozyumlar düzenleyerek tutuklular meselesini dünya gündemine getirmeye çalışıyor.

Kaynak: AA / Güncel

Batı Şeria Filistin İsrail Kudüs Gazze Dünya Güncel Haberler

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri 'İntihar etti' olmuş

Daha 2 aylık evlilermiş! Eşini öldürmekle suçlanan jandarma komutanın ilk sözleri "İntihar etti" olmuş

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

AVM'de çocuğa cinsel istismar! Perdenin arasından bakan anne, görevlilere koştu

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Netanyahu'nun oğlundan, İsrail Hava Kuvvetleri Komutanı'nı hedef alan paylaşım

Bakmadan Geçme

BUSKİ Bursa su kesintisi: Bursa'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Bursa su kesintisi listesi! KOSKİ Konya su kesintisi: Konya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Konya su kesintisi listesi! ASAT Antalya su kesintisi: Antalya'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Antalya su kesintisi listesi! Hırvatistan Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) Hırvatistan Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? İZSU İzmir su kesintisi: İzmir'de sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 İzmir su kesintisi listesi! İSKİ İstanbul su kesintisi: İstanbul'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran Mayıs 2024 İstanbul su kesintisi listesi! ASKİ Ankara su kesintisi: Ankara'da sular ne zaman gelecek? 19-20 Haziran 2024 Ankara su kesintisi listesi! 20 Haziran Perşembe 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, SAĞLIK, KARİYER burç yorumları! 20 Haziran burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (EURO 2024 MAÇLARI) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 19 Haziran EURO 2024 günün maçları nereden izlenir? Çanakkale'de orman yangını! Orman yangını söndürüldü mü? Çanakkale'de orman yangını mı çıktı? 2024 YKS SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK? TYT-AYT-YDT sonuçları açıklandı mı? A Milli Takım maç takvimi! Türkiye- Portekiz maçı ne zaman, saat kaçta? #9917 A Milli Takımı kaçıncı sırada? A Milli Takımı F Grubu'nda kaç puan topladı? 19 HAZİRAN BURÇ YORUMU Burçları neler bekliyor? AŞK, EVLİLİK, KARİYER, PARA TÜRKİYE- GÜRCİSTAN MAÇINDAN KARELER #9917 Türkiye- Gürcistan maçı anlık görüntüler!
3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

3 il sıcaktan kavruluyor! Termometreler 50 dereceyi gördü

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title