Haberler

Avukata 'Yaka Kartı' Davası

İzmir Barosu avukatlarından Hakan Sondaç, müvekkilleriyle görüşmeye gittiği Buca Cezaevi'nde yaka kartı takmadığı için jandarma uzman çavuş ve erlerle tartışınca, olay adliyeye yansıdı.

İzmir Barosu avukatlarından Hakan Sondaç, müvekkilleriyle görüşmeye gittiği Buca Cezaevi'nde yaka kartı takmadığı için jandarma uzman çavuş ve erlerle tartışınca, olay adliyeye yansıdı. Avukat hakkında 'hakaret' suçlamasıyla 1 ila 3 yıl arasında hapis cezası istemiyle dava açıldı. Sondaç da askerler hakkında, avukatı Mehmet Korkut aracılığıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Hakan Sondaç'ın avukatı Mehmet Korkut aracılığıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği suç duyurusu dilekçesinde, 5 Aralık 2103 tarihinde müvekkilleriyle görüşmek üzere Buca Cezaevi'ne gittiğini, girişte infaz memurlarınca UYAP sistemine kaydı yapılıp, kendisine yaka kartı verildiğini belirtti. Dört ayrı müvekkili ile görüşme yapacağından, ellerinde dosyalar bulunması ve dolu olması nedeniyle kartını bahçe kapısında bir an için yakasına takamadığını öne süren Sondaç, bahçe kapısında bulunan jandarma er D.Ö.'nün uyarısı üzerine kartı boynuna astığını, buna rağmen D.Ö.'nün "Kartı taksana lan, sen ne biçim avukatsın, seni buraya sokmayacağım, içeriye girersin ama buradan kolay kolay çıkamazsın" dediğini öne sürdü. Sondaç, kendisinin de "Ben avukatım, görevimi yapmamı engelleyemezsin, yürü git komutanın gelsin" dediğini, bu sırada uzman çavuş B.P.'nin de "Sen benim askerimle tartışamazsın, kimsin sen" diye konuştuğunu ileri sürdü. Bunun üzerine bir avukatla konuşmasını bilmediğini, tarzı ve üslubunun yanlış olduğunu söylediğini aktardı. Bu konuşmaların hepsinin cezaevi güvenlik kamerası kayıtlarında bulunabileceğini belirten Sondaç, o sırada yanında bulunan Avukat Kurtuluş Kanat'ın da şahit olduğunu belirtti. Kanat'ın 'askerdir boşver' demesi üzerine şikayetten vazgeçtiğini ifade etti.

HAKKINDA VA AÇILDIĞINI ÖĞRENDİ

Sondaç, aradan uzun zaman geçtikten sonra askerlerin kendisinden şikayetçi olduklarını ve hakkında, Karşıyaka 2'nci Ağır Ceza Mahkemesi'nde TCK 125'inci maddesi kapsamında 'hakaret' suçlamasıyla 2 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldığını öğrendiğini belirtti. Jandarma uzman çavuş ve erlerinin haklarında şikayette bulanabileceğine ilişkin korku yaşadıkları için kendisine karşı dava açtıklarını savunan Sondaç, olaya ilişkin tutulan tutanağın altında 7 askerin ve cezaevine tüp getiren tüpçünün imzasının bulunduğunu, hiçbir infaz koruma görevlisinin tutanağa dahil edilmediğini kaydetti.

BUNUN ÜZERİNE ŞİKAYETÇİ OLDU

Avukat Sondaç, biri uzman çavuş 7 asker ve tutanakta imzası bulunan tüpçü B.B.D. hakkında 'avukatın görev yapmasını engellemek amacıyla tehdit ile direnme', 'sahte tutanak düzenleme', 'suç ve delil uydurma', 'hakaret, tehdit, iftira', 'kamu görevini kötüye kullanmak' suçlamalarıyla İzmir Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Avukat Hakan Sondaç, hakkında açılan dava nedeniyle önümüzdeki günlerde hakim önüne çıkacak. - İzmir

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Güncel

Cumhuriyet Başsavcılığı Mehmet Korkut İzmir Buca Politika Güncel Haberler

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Netanyahu'ya ABD Kongresi'nde alkış tufanı! Skandal görüntülere Türkiye'den tepki

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Dışişleri Bakanı Hakan Fidan: İki devletli çözüm olmazsa, dördüncü Gazze savaşı çıkacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Erdoğan CHP'li belediyelere resti çekti: Bakanlığımız borçların tahsiline başlayacak

Bakmadan Geçme

SON DAKİKA DEPREMLER || Tokat'ta deprem mi oldu? Deprem nerede oldu? LGS 2. Tercihler ne zaman? e-Okul lise nakil başvurusu nasıl ve nereden yapılır? MasterChef Türkiye 2024'te ana kadroya giren 11. yarışmacı kim oldu? MasterChef kim kazandı? 25 TEMMUZ HAMSTER KOMBAT GÜNLÜK ŞİFRE KOMBO | Hamster Kombat yeni şifre ne, nasıl kullanılır? Hamster Kombat nedir? 25-26 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 25-26 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 25-26 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 25-26 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Beylikdüzü, Şişli, Sarıyer elektrik kesintisi! 25-26 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Yenimahalle, Altındağ, Pursaklar elektrik kesintisi! Şişe çevirmece doğruluk soruları! Şişe çevirmecede sevgiliye sorulabilecek zor doğruluk soruları örnekleri e-Nabız randevu onaylama! e-Nabız'dan randevu nasıl onaylanır? En-Nesyri müslüman mı? Youssef En-Nesyri nereli, dini ne, ailesi müslüman mı?
Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

Yerlikaya, terör halayı çekenlere dinletilen şarkıyı hazmedemeyenlere ayarı verdi: En ufak üzüntü duymuyorum

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title