Haberler

Avea, 2015 Gsma Ödüllerinde 2 Projesiyle Finale Kaldı

Güncelleme:

Avea, "Sesli Adımlar" ve "Kayıp Suriyeli Ailelerin Birleştirilmesi" projeleriyle 2015 GSMA Ödüllerinde finale kaldı.

Avea, "Sesli Adımlar" ve "Kayıp Suriyeli Ailelerin Birleştirilmesi" projeleriyle 2015 GSMA Ödülleri'nde finale kaldı.

Avea'dan yapılan açıklamaya göre, şirket, Dünya GSM Birliği (GSMA) 2015 Dünya Mobil Kongresi kapsamında verilecek Global Mobil Ödülleri'nde "Sesli Adımlar" uygulaması ve "Kayıp Suriyeli Ailelerin Birleştirilmesi" projesiyle finale kaldı. Bu yıl 20. kez düzenlenen ve 800'ün üzerinde projenin yarışacağı GSMA ödülleri, mobil teknoloji dünyasının küresel ölçekteki en prestijli ödülü olarak nitelendiriliyor.

"Sesli Adımlar" uygulaması, finalde "Toplumsal ve Ekonomik Gelişme" kategorisinde "En İyi Mobil Ürün-Uygulama" alt başlığında, "Kayıp Suriyeli Ailelerin Birleştirilmesi" projesi de aynı kategorinin "Mobil Teknolojilerin Acil Durumlar ve İnsanı Yardım İçin En iyi Kullanımı"  alt başlığında yarışacak.

-"Sesli Adımlar"

Avea'nın ECE Türkiye ile birlikte hayata geçirilen "Sesli Adımlar" uygulaması, görme engellilerin yaşadığı sıkıntıları azaltmak ve onların sosyal hayata uyumunu kolaylaştırmayı hedefliyor.

Uygulama, ilk olarak Türkiye'de 6 alışveriş merkezinde görme engelli vatandaşların hizmetine sunuldu. Avea'nın teknolojik altyapısıyla, BoniBeacon ağı üzerinden iBeacon/Bluetooth-Low-Energy Smart Beacon'lar kullanılarak gerçekleştirilen uygulama, abonesi olunan operatörden bağımsız olarak tüm görme engelliler tarafından kullanılabiliyor.

"Sesli Adımlar" uygulaması, mobil uygulama üzerinden konum bulma ve mağaza sorgulama imkanı sağlıyor. İngilizce ve Türkçe desteğine sahip olan uygulamasının hastane, havaalanı, otel ve devlet binaları gibi yapılarda da yaygınlaşması amaçlanıyor.

-"Kayıp Suriyeli Ailelerin Birleştirilmesi"

REFUNITE, Ericsson, Asiacell ve Zain Group işbirliğiyle hayata geçirilen "Kayıp Suriyeli Ailelerin Birleştirilmesi" projesi de bölgedeki olumsuz koşullar nedeniyle aile fertlerinden ayrı düşen sığınmacılara mobil iletişim altyapısı ile destek sağlayıp, onları Türkiye'deki ve yakın bölgelerdeki aile fertleriyle tekrar bir araya getirmek için yürütülüyor.

Suriyeli aileler, Refugees United platformunu SMS ve ücretsiz arama yapabilecekleri numaralar aracılığıyla kullanabiliyor. Platform, Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılara Avea tarafından Arapça ve İngilizce içerikli lokasyon bazlı SMS gönderimleriyle duyuruluyor ve Suriyeli sığınmacıları Refugees United'in Kenya'daki müşteri hizmetlerine kayıt olmaya çağırıyor.

Sığınmacıların, Refugees United müşteri hizmetlerine kaydı Avea tarafından ücretsiz olarak sağlanan hatlardan ya da sığınmacıların gönderdikleri ücretsiz SMS'ler aracılığıyla gerçekleştiriliyor. Kaydın ardından kayıp sığınmacıların Refugees United tarafında tespit edilmesiyle sığınmacıların tekrar bir araya getirilmesi sağlanıyor. - İstanbul

Kaynak: AA / Güncel

Türkiye Avea Gsm Politika Güncel Haberler

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

LC Waikiki çalışanı arkasında ihbar gibi bir veda mektubu bırakarak intihar etti

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

KKTC'deki törende dikkat çeken anlar! Erdoğan ile Özel arasında samimi sohbet

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Klima sorunu çözülmeyen tatilciden protesto! Yatağını otelin en serin yeri olan restorana taşıdı

Bakmadan Geçme

21 Temmuz 2024 Günlük Burç Yorumları! AŞK, EVLİLİK, KARİYER, SAĞLIK burç yorumları! 21 Temmuz burç yorumları nedir? CANLI maç izle! (TÜM MAÇLAR) Canlı şifresiz donmadan HD maç izle! 20 Temmuz günün maçları nereden izlenir? Moody's kredi notları anlamları! A1, A2 ve B1, B2 ne demek? Kredi notları ne anlama geliyor? 1 Ağustos hangi burç? Ağustos'un 1'inde doğanlar hangi burç oluyor? 1 Ağustos burcu! 20 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 20 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 20 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 20 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Fatih, Zeytinburnu, Şişli elektrik kesintisi! 20 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 20 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 20 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Türkiye İspanya maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Türkiye İspanya U19 maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Türkiye İspanya maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Türkiye İspanya U19 maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Az önce deprem nerede oldu? SON DAKİKA! Deprem şiddeti ve büyüklüğü kaç, nerede oldu? 19 Temmuz son depremler AFAD ve Kandilli listesi
Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

Son seçim anketinde iktidar ile muhalefet arasında 1,7 puanlık fark

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title