Haberler

ArtContact İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı'nda 'Yurt Resimleri' Belgesel Gösterimi

Güncelleme:

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ArtContact İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı kapsamında yarın, yönetmen Mehmet Güleryüz'ün 'Yurt Resimleri' belgesel filminin gösterimi yapılacak. Belgesel, genç Türkiye'nin ekonomik kalkınma hamlelerinin yanı sıra kültürel kalkınmaya ve milli sanat politikası geliştirmeye yönelik yurt gezileri ve bu gezilerin neticesinde ortaya çıkan yurt resimlerini ele alıyor. Bu gezilere katılan ressamlar arasında Bedri Rahmi Eyüboğlu, Hikmet Onat, Saim Özeren, Cemal Tollu, Sami Yetik, Feyhaman Duran, Ali Avni Çelebi, Mahmut Cuda, Zeki Kocamemi, Hamit Görele, Seyfi Toray, Refik Epikman, Malik Aksel, Turgut Zaim, Sabiha Rüştü, Cevat Coşkun, Ali Karsan, Ayetullah Sümer, Zeki Faik İzer, Abidin Dino ve Arif Kaptan yer alıyor. Senaryosunu Feza Sınar'ın kaleme aldığı belgeselde, konuşmacı olarak da Prof. Dr. Aydın Ayan, Prof. Dr. Kemal İskender, Haydar Şişman, Akın Aksu ve Zafer Bilgin bulunuyor.

Bu yıl dördüncüsü gerçekleştirilen ArtContact İstanbul Uluslararası Çağdaş Sanat Fuarı kapsamında yarın, yönetmen Mehmet Güleryüz'ün "Yurt Resimleri" belgesel filminin gösterimi yapılacak.

Belgesel, genç Türkiye'nin ekonomik kalkınma hamlelerinin yanı sıra kültürel kalkınmaya ve milli sanat politikası geşliştirmeye yönelik yurt gezileri ve bu gezilerin neticesinde ortaya çıkan yurt resimlerini ele alıyor.

Bu gezilere katılan ressamlar arasında Bedri Rahmi Eyüboğlu, Hikmet Onat, Saim Özeren, Cemal Tollu, Sami Yetik, Feyhaman Duran, Ali Avni Çelebi, Mahmut Cuda, Zeki Kocamemi, Hamit Görele, Seyfi Toray, Refik Epikman, Malik Aksel, Turgut Zaim, Sabiha Rüştü, Cevat Coşkun, Ali Karsan, Ayetullah Sümer, Zeki Faik İzer, Abidin Dino ve Arif Kaptan yer alıyor.

Senaryosunu Feza Sınar'ın kaleme aldığı belgeselde, konuşmacı olarak da Prof. Dr. Aydın Ayan, Prof. Dr. Kemal İskender, Haydar Şişman, Akın Aksu ve Zafer Bilgin bulunuyor.

?

Kaynak: AA / Güncel

Bedri Rahmi Eyüboğlu Mehmet Güleryüz Kemal İskender Zafer Bilgin Hamit Görele Abidin Dino Malik Aksel Hikmet Onat Sami Yetik Akın Aksu Ali Avni Yönetmen İstanbul Türkiye Çelebi Aydın Sanat Kültür Belgesel Sinema Kültür Sanat Güncel Haberler

Bu görüntüler bir filme ait değil! Plajdaki insanların üzerine aynı anda onlarca füze yağdı

Bu görüntüler bir filme ait değil! Plajdaki insanların üzerine aynı anda onlarca füze yağdı

AK Parti'de değişim başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını 7 il başkanına kesti

AK Parti'de değişim başladı! Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ın faturasını 7 il başkanına kesti

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışması yok

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ: Asgari ücrete ara zam çalışması yok

Bakmadan Geçme

EURO 2024 en iyi 3.'ler hangi ülkeler oldu, belli mi? En iyi 3.ler puan durumu ne? Türkiye Çekya muhtemel 11'leri! Arda ilk 11'de mi? Çekya ismi neden değişti, ne zaman değişti? 26 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? TRT 1 şifreli kanal yazıyor neden? 26 Haziran 2024 Sayısal Loto çekiliş sonuçları açıklandı mı? Sayısal Loto sonuçları saat kaçta açıklanacak? Sayısal Loto CANLI izle! 26 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! Şans Topu sonuçları açıklandı mı? Şans Topu sonuçları ne zaman açıklanır? 26 Haziran 2024 Çarşamba Şans Topu sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır? Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 26 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 26 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? 26 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 26 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 26 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 26 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 26 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 26 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 26 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi!
Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da

Golsüz berabere kalan İngiltere ve Slovenya el ele son 16'da

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title