Haberler

Akbank'tan "Vizyoner Şube"

Akbank Genel Müdürü Binbaşgil: "Zorlu Center İstanbul’da açtığımız şubemizi, değişen müşteri ihtiyaçları ve teknolojik yenilikler doğrultusunda diğer şubelerimizden çok farklı bir konseptle ta...

Akbank, Zorlu Center içinde kurduğu yeni şubesi ile müşterilerine, şaşırtıcı bir bankacılık deneyimi yaşatmayı ve bankacılığa farklı bir bakış açısı getirmeyi hedefliyor.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, konuya ilişkin açıklamasında, müşteri ihtiyaçları, beklentileri ve teknolojideki gelişmelere paralel olarak dağıtım kanallarını yeniden şekillendirdiklerini belirterek, diğer yandan, müşterilerin bankacılık işlemleri için şubeleri aktif şekilde kullanmaya devam ettiklerine dikkati çekti.

Zorlu Center İstanbul'da açtıkları şubelerini, değişen müşteri ihtiyaçları ve teknolojik yenilikler doğrultusunda diğer şubelerinden çok farklı bir konseptle tasarladıklarını ifade eden Binbaşgil, "Şubemizi müşterilerin kullanımına açmadan önce, müşterilerin banka şubesinden beklentilerini ve ihtiyaçlarını analiz ettik, yurt dışındaki sıradışı uygulamaları detaylı şekilde inceledik. Çalışmalarımız sonucunda, müşterilerimizin gözünde beş faktörün 'Akıllı Banka Şubeleri'nin temelini oluşturan özellikler olarak ön plana çıktığını gördük. Bugün müşteriler, şubelerin, ihtiyaçlarını hızlı anlayan ve bunlara çözüm yaratan, esnek bir yapıda çalışan, sıkmadan bilgilendiren, ilham veren ve şeffaf olmasını istiyorlar" değerlendirmesini yaptı.

Zorlu Center'da açtıkları yeni şubeyi bu temel prensipleri baz alarak tasarladıklarını vurgulayan Binbaşgil, bu şubenin, müşterilerini ilklerle buluşturacakları nokta olacağını ve şubeyi teknolojinin sağladığı en yeni olanakları kullanarak dizayn ettiklerini anlattı.

Binbaşgil, sadece teknoloji bakımından değil şube içi organizasyon yapıları ve insan kaynağını da Zorlu Center müşteri profiline uygun biçimde yeniden ele aldıklarını aktararak, "Bu şubemizde müşterilerimiz, girişte karşılanarak yapacakları bankacılık işlemine göre şube içinde yönlendiriliyor. Böylece müşterilerimiz hangi işlem için nereye gideceklerini aramayarak zaman kazanıyor" dedi.

Zorlu Center'daki yeni şubelerinde iPad, tablet ve görüntülü kiosklarda yaratıcı uygulamaların kullanılabildiği self servis hizmet alanlarının geniş yer bulduğunun altını çizen Binbaşgil, şunları kaydetti:

"Kolayca kullanılabilen müşteri bilgilendirme ekranları, Akbank Direkt yatırım danışmanlığı ve görüntülü görüşme imkanıyla müşteriye kendini farklı ve iyi hissettirme üzerine kurulu bu şubemiz, Akbank Direkt'in teknolojik ürünlerini deneyimleyerek tanıma olanağı sağlıyor. Müşterilerimiz, duvarlarda bulunan, Akbank ve lifestyle konularla ilgili yayın yapan büyük ekranlar sayesinde şubemizde sıkılmadan bilgileniyor, daha kaliteli ve keyifli zaman geçirebiliyor. Haftanın 7 günü saat 10.00 – 22.00 arası hizmet veren yeni şubemizde ayrıca ilk defa bireysel, birebir ve özel bankacılık müşterilerimizin ihtiyaçlarına aynı anda cevap veren özellikler de bir arada yer alıyor."

Binbaşgil, yeni şubede Akbank Direkt kullanıcısı olmayan Akbank müşterileri için de özel alanlarda uygulamalar hazırladıklarına dikkati çekerek, dileyen müşterilerin bu alanlarda Akbank Direkt'i inceleme fırsatı bulacağını, şubeye gelen herkesin Akbank Çağrı Merkezi ile görüntülü görüşme hizmetinden yararlanabileceğini belirtti.

Hakan Binbaşgil, tasarım, teknolojik yenilikler ve işlevsel açıdan çok zengin olan Zorlu Center şubesinde, bankacılık standartlarında ve özellikle hizmet kalitesinde çıtayı daha da yükselttiklerini sözlerine ekledi.

Akbank Zorlu Center Şubesi'nin konsept tasarımını, Fransa merkezli uluslararası tasarım şirketi Dragon Rouge yaptı. Tasarım, yenilikçilik, iletişim, dijital yayıncılık, taahhüt ve sürdürebilirlik alanlarında uzman olan Dragon Rouge, faaliyetlerini Paris, Londra, Zürih, Hamburg, Varşova, New York, Sao Paulo, Hong Kong ve Shangai'da sürdürüyor. Dünyanın lider kuruluşlarına hizmet veren Dragon Rouge, Akbank Zorlu Center Şubesi'ni, "Geleceğe uyum sağlamak değil, geleceği yaratmak gerekir" anlayışıyla tasarladığını ifade ediyor.

Akbank, Zorlu Center İstanbul şubesi çalışanları için Özlem Çakır'dan imaj danışmanlığı alındı. Çalışanların kıyafetleri Özlem Çakır'la beraber özel olarak seçildi. Müşterileri girişte karşılayan görevlilerin giysilerinin tasarımları ise önde gelen genç tasarımcılar arasında yer alan Zeynep Tosun tarafından gerçekleştirildi. - İstanbul

Kaynak: AA / Güncel

Hakan Binbaşgil Zorlu Center İstanbul Akbank Politika Güncel Haberler

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Destici'den kızıyla ilgili iddialara yanıt: Bordrosunu istedim, kesintiler sonrası eline geçen rakam 37 bin TL'dir

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Antalya'da işletmeci 2 nar suyu için turistlerden 1200 TL aldı! Dolandırıldığını anlayan çift polise başvurdu

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bomba Soylu iddiası: İstifa edip yeni partiyle seçimlere hazırlanacak

Bakmadan Geçme

18 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 18 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 18 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 18 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Gaziosmanpaşa, Esenler, Küçükçekmece elektrik kesintisi! 18 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 18 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 18 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Bayrampaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bayrampaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Başakşehir hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Başakşehir nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bakırköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bakırköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bahçelievler hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bahçelievler nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Bağcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Bağcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Avcılar hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Avcılar nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Arnavutköy hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Arnavutköy nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı?
Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a mektup yazmışlardı! 35 yıllık sanayi devi Pakpen iflas etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title