Haberler

Afrika'da 10 Ülkenin Gsm'den Elde Ettiği Gelir

Gelişmekte olan 10 Afrika ülkesi 2013 yılında GSM'den 10 milyar dolar civarında gelir elde etti.

Gelişmekte olan 10 Afrika ülkesinin 2013 yılında GSM'den elde ettiği gelirin 10 milyar dolar civarında olduğu açıklandı.

Arap Ticaret Danışmanları Müessesesi'nin yayınladığı rapora göre, gelişmekte olan Demokratik Kongo Cumhuriyeti, Etiyopya, Gana, Fildişi Sahili, Madagaskar, Mozambik, Senegal, Tanzanya, Zambiya ve Zimbabve'nin içinde yer aldığı 10 ülkede cep telefonu hizmetleri üzerinden elde edilen gelirin 10 milyar dolar civarında olduğu belirtildi.

Söz konusu ülkelerde 2018 yılına gelindiğinde cep telefonu kullanan sayısının 81 milyon olmasının beklendiği belirtilen raporda, 2009 ile 2013 yılları arasında Afrika'daki GSM piyasasının yüzde 21 büyüdüğü ve kullanıcı sayısının 2018 yılına kadar ortalama yüzde 9 civarında artmasının beklendiği ifade edildi.

Raporda ayrıca 2018 yılına kadar GSM hizmetlerinden elde edilen gelirlerin yıllık yüzde 5 oranında aratarak devam etmesinin hedeflendiği vurgulandı.

Arap Ticaret Danışmanları Müessesesi, Ürdün Arap Yatırım Bankası Grubu içerisinde 19 Arap ülkesinde ve dünyanın farklı bölgelerinde yürüttüğü faaliyetlerle araştırma ve danışmanlık hizmeti veriyor. - Kahire

Kaynak: AA / Güncel

Demokratik Kongo Cumhuriyeti Etiyopya Afrika Gsm Politika Güncel Haberler

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Bodrum bu yaz neden boş kaldı? Görüşlerinizi yazın

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Hz. Muhammed'e hakaret eden şüpheli tutuklandı

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Sahipsiz sokak köpekleriyle ilgili kanun teklifi, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonunda kabul edildi

Bakmadan Geçme

24-25 Temmuz Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! 24-25 Temmuz Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 24-25 Temmuz 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24-25 Temmuz Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? Pendik, Üsküdar, Esenler elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir elektrik kesintisi! 24-25 Temmuz Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Elektrikler ne zaman gelecek? Ankara Keçiören, Pursaklar, Gölbaşı elektrik kesintisi! Gaziosmanpaşa hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Gaziosmanpaşa nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Fatih hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Fatih nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Eyüpsultan hangi yakada, İstanbul'un neresinde? Eyüpsultan nerede, Avrupa yakasında mı Anadolu yakasında mı? Lugano Fenerbahçe maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) Lugano FB maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SKORU! Lugano Fenerbahçe maçı kaç kaç, canlı maç skoru! Lugano Fenerbahçe maçı CANLI izle! (HD) 23 Temmuz Lugano Fenerbahçe maçı canlı yayın nereden ve nasıl izlenir? Lugano Fenerbahçe maçı ilk 11'i! Fenerbahçe'nin Lugano maçı 11'i belli oldu mu, ilk 11'de kimler var?
AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

AK Parti Sözcüsü Çelik: Katliam yasası gibi sunulması haksızlık, arzumuz sokaklarımızın güvenli hale gelmesi

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title