2 Polisin Şehit Olduğu IŞİD Villalarından Çarpıcı Detaylar - Haberler
Haberi Paylaş

2 Polisin Şehit Olduğu IŞİD Villalarından Çarpıcı Detaylar

Haberler.com - Güncel
 - Güncelleme:

Diyarbakır'da 2 şehit verdiğimiz IŞİD'cilerin villaları evleneceklerini söyleyip kiraladıkları, sakallarını kestikleri ve taşınırken etrafa branda çektikleri ortaya çıktı.

Diyarbakır'da 2 polisi şehit verdiğimz IŞİD'e yönelik operasyonun boyutu çatışmaların sonra ermesiyle ortaya çıktı. IŞİD'cilerin villaları evleneceklerini belirterek kiraladıkları, dikkat çekmemek için sakallarını kestikleri ve taşınırken villanın etrafına branda çektikleri ortaya çıktı.

Villalardan birinin ağustos ayında 500 liraya Bingöl nüfusuna kayıtlı 30 yaşındaki O.T. tarafından kiralandığı belirlendi. O.T.'nin emlakçıya, "Yakında düğün yapacağım. Annemi babamı yanıma alıp ailemle kalacağım" dediği öğrenildi.

Emlakçının yakın zamanda villaya gidip "Hâlâ evlenmemişsin. Seni çıkarmak zorunda kalacağım" dediği, kiracınınsa "Birkaç ay bu şekilde kalacağımı söylemiştim, evleneceğim" yanıtını verdiği belirtildi.

"EVİ KİRALADIĞIM ŞAHISLAR DEĞİLLERDİ"

İlk operasyonun yapıldığı villanın sahibi R.E. ise evi haziran ayında bin liraya Batman nüfusuna kayıtlı 28-30 yaşlarında bir gence kiraladığını söyledi. Evli ve 1 çocuk sahibi olduğunu ifade eden gencin kirayı 1 hafta önceden ödediğini belirten R.E., "Efendi biriydi. Bir kez eve gittim. Evde 2 genç daha vardı. Aile görmedim. Hiç şüphelenmedim. Sabah evimde, operasyonu bitirdikten sonra çıkarılan 2 cesedi teşhis etmem istendi. Cesetlerden 2'si de evi kiraya verdiğim şahıs değildi" dedi.

"BAHÇEYE BRANDA GERDİLER"

IŞİD'cilerin villalarından birine komşu olan Azat İpek de şunları söyledi:

"1 hafta önce taşındılar. Taşınırlarken bahçenin yan duvarlarındaki telleri brandayla kapattılar. Kamyon evin kapısına kadar yanaştı. Dün akşam da bahçede kazma kürek sesleri geliyordu. Muhtemelen bombaları döşediler. Yüzlerini hiç görmedik. Evi kiralayan geç saatlerde geliyordu. Evin kapısında büyük insana ait botlar görüyorduk. Saat 01.30'da polis operasyon olacağını söyleyip bizi evden çıkardı."

TUVALET VE BANYOYA SIĞINDILAR

Baskın yapılan villalardan birinin bitişiğinde oturan Fahri Gerkez ve 14 kişilik ailesiyse duvarlara isabet eden kurşunlardan kaçmak için villanın alt katındaki tuvalet ve banyoya sığındı. Saatlerce mahsur kalan aile fertleri eve yanaşan zırhlı araçlarla tahliye edildi.

"GECELERİ KAZI YAPIYORLARDI"

Evin hanımı Sevdet Gerkez, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"15 yıldır burada oturuyoruz. 2 ay önce taşındılar. Bahçede çalıştıklarını görünce Kürtçe 'Komşu hayırlı olsun' dedim. Gençlerden biri 'Abla ben Zaza'yım Kürtçe bilmiyorum' dedi. Sonra hiç iletişimimiz olmadı. Geceleri Zazaca ve Arapça konuşup kazı yapıyorlardı. IŞİD'li olabileceklerini hiç düşünmedik. Silah sesleriyle uyanıp eve kurşunlar isabet edince çoluk çocuk tuvalete, banyoya sığındık. Polisten kaçmak için evimizin duvarını kırıp içeri girmeye çalıştılar. Biz evden çıktıktan sonra ev ateşe verilmiş. Evimiz kül oldu. Mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz."

ŞARAPNELE KARŞI 'DARTH VADER'

Villa ve evlerde yapılan aramalarda IŞİD'ciler tarafından kullanılan çok sayıda Star Wars filmlerinin kötü karakteri 'Darth Vader'ın plastik maskesi de bulundu. Teröristlerin bu maskeleri şarapnel parçalarına karşı korunmak amacıyla kullandığı öğrenildi.(Kaynak: Habertürk)

Haberler.com - Güncel

Diyarbakır, Bingöl, Yerel, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (135)

allah yolunda:

tatatattatat bn oradydım zor kaçtım bi adam bana dur kız kaçma dedi ayama iğne batı

allah yolunda:

on sırada bn de ordan kaçıyodum camiye bomba atılar pislikler :(

Seren c:

Yalan bunlar akp kirli oyunları sakin düşmeyin oyum hdp ye chp li olarak

Tüm 135 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title