Haberler

Kadir Topbaş Haliç Üzerindeki Projelerini Açıkladı

Kadir Topbaş Haliç üzerindeki projelerini açıkladı Kadir Topbaş, "Gelecek adına Bulgaristan sınırından su getirmeyi planlıyoruz"İSTANBUL - AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği istişare toplantısında Haliç üzerindeki projeleri anlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir...

Kadir Topbaş Haliç üzerindeki projelerini açıkladı

Kadir Topbaş, "Gelecek adına Bulgaristan sınırından su getirmeyi planlıyoruz"

İSTANBUL - AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığı'nın düzenlediği istişare toplantısında Haliç üzerindeki projeleri anlatan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Gelecek nesillerin su sıkıntısı çekmemesi için Bulgaristan sınırından su getirmeyi planlıyoruz" dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, 16 Nisan Referandum çalışmaları kapsamında AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığı tarafından düzenlediği istişare toplantısına katıldı. Seyrangah Parkında düzenlenen toplantıya Başkan Topbaş'ın yanı sıra AK Parti İstanbul Milletvekili Markar Esayan, Kağıthane Belediye Başkanı Fazlı Kılıç ile birlikte meclis üyeleri, ilçede görev alan Sivil Toplum Kuruluşları Temsilcileri, Kanaat önderleri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Toplantıda Referandum çalışmaları hakkında bilgiler verilirken, 16 Nisan referandumun ülkeye getireceği yenilikler anlatıldı.

Başkan Kadir Topbaş, Haliç projesini anlattı

AK Parti Kağıthane İlçe Başkanlığının düzenlediği istişare toplantısında konuşan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, "Haliç bir havza olması için bir çalışma daha yapıyoruz. Marinalarda vardır yüzen bir yol yapılır. Şuanda inşaatı başladı Karaköy'den 10 metre genişliğinde 2 metresi bisiklet yolu olacak Koç Müzesine kadar gidecek. Koç Müzesinden karşıya ekolojik köprü, oradan da Feshane'yi geçtikten sonra iki ada arasında Leonardo Köprüsü yapılacak ve karşıya geçecek. Oradan tekrar sonuna kadar gidecek bir yürüme yolu yapıyoruz. Yani gelen turistler yürüyerek gelsinler, fotoğraflarını çeksinler diye müthiş bir çalışma yapıyoruz" dedi.

Kadir Topbaş, Eminönü'nden Küçükköy'e uzanan tramvay projesini anlattı

Eminönü'nden Küçükköy'e kadar gidecek tramvay projesini açıklayan Başkan Kadir Topbaş, "Eminönü'nden itibaren Fatih sahilinden devam eden, Eyüp'ten Kağıthane'ye geçen bir tramvay yapıyoruz. Saatte 15-20 bin yolcu taşıma kapasiteli, yanında bisiklet yolu da dahil olmak üzere Küçükköy'e kadar devam edecek bir çalışma yapıyoruz. Nerede ne lazım, nereye ne hizmet verelim derdimiz bu. Her yönüyle, altyapıdan, üstyapıya kadar bir yönetim anlayışı ortaya koymaktayız" diye konuştu.

"Gelecek adına Bulgaristan sınırından su getirmeyi planlıyoruz"

İstanbul'da uzun yıllar sonra gelecek nesillerin su problemi yaşamaması için proje yaptıklarını söyleyen Başkan Kadir Topbaş, "İstanbul'da su problemi yaşanmasın istiyorsak 'Evet' diyeceğiz. 180 kilometre yerden Melen'den su getiriyoruz. 3'üncü hattın inşaatı şu anda devam ediyor. Gelecek adına Bulgaristan sınırından su getirmeyi planlıyoruz" şeklinde konuştu.

Program sonrasında Başkan Kadir Topbaş, Seyrangah Parkı'nı gezerek, vatandaşların sorunlarını dinleyip, bol bol fotoğraf çektirdi.

(MB-YM-

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Genel

Kadir Topbaş Bulgaristan İstanbul Haliç Genel Haberler

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

Maksul Gıda iflas etti! Aylardır maaş alamayan 200 çalışan işsiz kaldı

Yollar eşkıyaya emanet! 6 aylık bebeğin bulunduğu araca saldırıp aileyi darp ettiler

Yollar eşkıyaya emanet! 6 aylık bebeğin bulunduğu araca saldırıp aileyi darp ettiler

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

CHP'nin gölge bakanı Karatepe, Mehmet Şimşek ile görüşecek! Masada asgari ücret ve emekli maaşları var

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

HDP'li Encü'den skandal paylaşım! Portekiz'i Kürtçe sözlerle tebrik etti

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title