Gazi'de 4 Bin Çocuk Tiyatroyla Buluştu

Gazi'de 4 Bin Çocuk Tiyatroyla Buluştu

Çocuklara Tiyatroyu Tanıtmak ve Sevdirmek Amacıyla Gazi Belediyesi ve Düşevi Oyuncuları'nın Birlikteliğiyle Gerçekleştirilen Gösterilerde 4 Bin Çocuk Tiyatroyla Buluştu.

Gazi'de 4 Bin Çocuk Tiyatroyla Buluştu

Çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla Gazi Belediyesi ve Düşevi Oyuncuları'nın birlikteliğiyle gerçekleştirilen gösterilerde 4 bin çocuk tiyatroyla buluştu.

Gazi Belediyesi'nin kültürel etkinlikleri kapsamında, beldede yaşayan çocuklar Gazi Sahnesi'nde Düşevi Oyuncuları'nca sahnelenen L.Frank Baum'un "Oz Büyücüsü" adlı oyunla tiyatro keyfi yaşadı. Gazi beldesinde bulunan 13 okuldan 4 bin öğrencinin izlediği tiyatro etkinliğinde amaçlarının ilköğretim çağındaki çocukları tiyatroyla kaynaştırmak ve aynı zamanda sosyal etkinliklerde yer almalarını sağlamak olduğunu söyleyen Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, "Tiyatro sanatı eğlendirirken-eğiten, eğitirken-eğlendiren bir özelliğe sahip. Bunun yanı sıra sosyalleşmeyi kolaylaştıran bir sanat. Çocuklarımızın bu sanat dalını tanımalarını önemsiyoruz.. Tiyatro, sanat dalları içinde çocuklara daha yakın düşen, onlarla daha kolay ilişkiye girebilen, kendi kültürlerini ve farklı kültürleri gösteren, aynı zamanda yaşamı anlamalarını sağlayan ve kendilerini daha iyi ifade edebilmenin yollarını gösteren bir sanat dalıdır" dedi.

(SAM-SA) 16.05.2008 18:53 TSİ

Kaynak: İHA