Gazeteci Yazar Mesut Günsev Kitaplarını Tanıtacak

Gazeteci Yazar Mesut Günsev Kitaplarını Tanıtacak

KKTC Dış Basın Birliği Başkanı, İha Kıbrıs Temsilcisi Mesut Günsev, Merkezi İstanbul'da Bulunan Alfa Yayınlarınca Yeni Yayımlanan "Pazartesi Öyküleri" Adlı Kitabı ile Genişletilmiş 5. ve 3. Baskıları Yapılan 2 Kitabını Yarın Saat 10.30'da Lefkoşa'da Bulunan Dış Basın Birliği'nde Tanıtacak.

Gazeteci Yazar Mesut Günsev Kitaplarını Tanıtacak

KKTC Dış Basın Birliği Başkanı, İHA Kıbrıs Temsilcisi Mesut Günsev, merkezi İstanbul'da bulunan ALFA yayınlarınca yeni yayımlanan "Pazartesi Öyküleri" adlı kitabı ile genişletilmiş 5. ve 3. baskıları yapılan 2 kitabını yarın saat 10.30'da Lefkoşa'da bulunan Dış Basın Birliği'nde tanıtacak.

Günsev'in yeni yayınlanan Pazartesi Öyküleri adlı kitabında, KKTC'de yayın yapan Kanal T televizyonunda aynı isimli programda çeşitli kaynaklardan derleyerek anlattığı 65 yaşanmış öykü yer alıyor. Kendisi de Kıbrıs Barış Harekatı gazisi olan Günsev'in 20 Temmuz 1974'te Kıbrıs Barış Harekatı'nda adaya ilk çıkan Amfibi Deniz Piyade Alayı mensupları ile SAT ve SAS komandolarının anılarından derlenen ve belgelere dayanarak yazdığı Şafak Vakti Kıbrıs adlı kitabı ise, yaklaşık 15 bin baskı yaptı. Savaş

Aldatmaları adlı kitabının 3. baskısında ise Kıbrıs'taki direniş örgütü Türk Mukavemet Teşkilatı (TMT) tarafından 1963-1974 döneminde Rum ve Yunan idare ve silahlı güçlerine karşı yapılan aldatmalar ilk kez yayınlanıyor.

(EK-OYK-OYK-OK-D)

Kaynak: İHA