Enkaz Altından 1 Kişinin Daha Cesedi Çıkarıldı

Enkaz Altından 1 Kişinin Daha Cesedi Çıkarıldı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Enkaz Altındaki 8 Kişiden 4'ünün Cesedinin Çıkarıldığını ve Bu 4 Kişiden Üçünün Bir Üsteğmenin Eşi ve 2 Çocuğu Olduğunu Söyledi.

Enkaz Altından 1 Kişinin Daha Cesedi Çıkarıldı

Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, enkaz altındaki 8 kişiden 4'ünün cesedinin çıkarıldığını ve bu 4 kişiden üçünün bir üsteğmenin eşi ve 2 çocuğu olduğunu söyledi.

Malatya'da incelemelerde bulunan Orgeneral Başbuğ, askeri lojmanda meydana gelen patlama nedeniyle Diyarbakır'a geldi. Vali Efkan Ala ile birlikte patlamanın olduğu yerde incelemelerde bulunan Başbuğ, daha sonra Diyarbakır Asker Hastanesindeki yaralıları ziyaret ederek ''geçmiş olsun'' dileğinde bulundu.

Hastanede patlamayla ilgili gazetecilere açıklamada bulunan Başbuğ, Diyarbakır'da talihsiz ve acı olay meydana geldiğini ve bunu öğrenir öğrenmez Malatya'dan Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner ve diğer komutanlarla Diyarbakır'a geldiklerini söyledi.

Patlamanın olduğu yeri ve arama kurtarma faaliyetlerini yerinde gördüklerini kaydeden Orgeneral Başbuğ, şöyle dedi:

''Olayın başlangıcında enkaz altında 8 kişinin kaldığı tespit edilmişti. Şu ana kadar maalesef bu 8 kişiden 4 kişiye ulaşıldı. Ulaşılan 4 kişi de hayatını kaybetmiş durumda. Genelkurmay Başkanlığımızdan gelen DAK taburu ve sivil savunma unsurları enkaz altında kalan 4 kişiye erişmek üzere gayretini devam ettirmektedir. Arama ve kurtarma faaliyetleri gece süresince de devam edecektir.''

Orgeneral Başbuğ, enkaz altından cesedi çıkarılan 4 kişiden 3'ünün bir üsteğmenin eşi ve iki çocuğu olduğunu söyledi. Orgeneral İlker Başbuğ, şöyle devam etti:

''Bu büyük olaydan büyük üzüntü duyuyoruz. Silahlı kuvvetler adına hayatlarını kaybedenlere baş sağlığı diliyoruz. Geride kalan ve aile fertlerini kaybedenlerin de acılarını paylaşıyoruz. Onların ve diğer kazazedelerin karşılaştıkları zorlukları karşılamak için her türlü maddi ve diğer şeyler karşılanacaktır. Ama maalesef hayatlarını kaybedenler için tekrar rahmet diliyorum.''

Bu arada olayda üsteğmenin ölen eşinin adının Halime Polat, çocuklarının da Ada ve Kana olduğu öğrenildi.

Enkazdan cesedi çıkarılan diğer kişinin kimliğinin ise henüz belirlenemediği bildirildi.

Kaynak: AA