Eğitim Bir Sen Rize Şubesi İl Divan Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir Sen Rize Şubesi İl Divan Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir Sen Rize Şubesi il divan toplantısı yapıldı.

Eğitim Bir Sen Rize Şubesi İl Divan Toplantısı Yapıldı

Eğitim Bir-Sen Rize Şubesi il divan toplantısı yapıldı.

İyidere ilçesinde gerçekleştirilen toplantıya, Rize Şube Başkanı Seyfettin Afacanlar, ilçe başkanları, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Afacanlar, burada yaptığı konuşmada, çok önemli başarılara imza attıklarını belirterek, "Sendikal anlamda elde ettiğimiz başarıların devamı gelecektir. Yaptığımız çalışmalar sonucu sendikamızın üye sayısı iki binlere yaklaştı. Bu yılki hedefimiz iki bin üye sayısının üzerine çıkmaktır. Sendikalar gücünü üyelerinden alır. Bu yıl bunu başarabileceğimize inanıyorum" dedi.

Afacanlar, 2014-2015 toplu sözleşme sonucunda çok önemli kazanımlar elde ettikleri belirterek, şunları söyledi:

"Geçen yıl toplu sözleşme görüşmeleri bağlanamadığı için hakem heyetinin verdiği nihai karar sonucunda öğretmenlerin sene başında almış olduğu eğitim-öğretim ödeneği bir önceki yıl 700 lira iken bu yıl  740 lira oldu. Bu yıl sendikal anlamda biraz daha özveriyle çalışarak, kırmadan incitmeden birlik içinde sadece yaptıklarımızı iyi anlatabilirsek ben inanıyorum ki sayımızı iki binin çok üzerine çıkarırız. Böylece güçlenerek yolumuza devam ederiz."

Afacanlar, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının tüm eğitim çalışanlarına, öğrencilere ve velilere hayırlı olmasını diledi. - Rize