Haberler

Hollanda'da kargo gemisindeki yangın hala söndürülemedi

Güncelleme:

Hollanda'nın Ameland Adası açıklarında Almanya-Mısır arasında sefer yapan otomobil taşıyan Panama bandıralı kargo gemisinde dün çıkan yangın ikinci günde de devam ediyor. Yangının nedeni ve hayatını kaybeden mürettebatın ölüm nedeni henüz belirlenmedi.

Hollanda'da kargo gemisindeki yangın hala söndürülemedi

HOLLANDA, (DHA)- Hollanda'nın Ameland Adası açıklarında Almanya- Mısır arasında sefer yapan otomobil taşıyan Panama bandıralı kargo gemisinde dün çıkan yangın ikinci günde de devam ediyor.

Hollanda Sahil Güvenliği tarafından yapılan açıklamada, yangının devam ettiği Panama bandıralı Fremantle Highway'in, rüzgar ve akıntı nedeniyle sürüklendiği ve şu anda Ameland Adası'nın yakınında bulunan Terschelling'in Adası'nın 16 kilometre kuzeyinde bulunduğu belirtildi. Kurtarma gemisi Hunter'ın halen gemiyle çekme bağlantısına sahip olduğu ifade edilirken, geminin trafik şeritlerinin dışında tutulduğu ve deniz trafiğinin sekteye uğramadığı belirtildi.

Açıklamada, 'Yangın gemide hala devam ediyor ve gemiden dumanlar yükseliyor. Bu ekiplerin gemiye çıkmasına engel oluyor. Gemi artık soğutulmuyor, çünkü gemiye gereksiz miktarda su alınması engellenmelidir. Bu, geminin dengesini tehlikeye atar. Bu daha önce yapıldı çünkü yangın o zamanlar daha yoğundu. Acil durum römorkörü Guardian'daki bir kurtarma ekibi durumu izliyor. Bir kurtarma planı için bilgi topluyorlar. Sahil Güvenlik uçağı da havadan görüntü sağlıyor' denildi.

Ayrıca, yangının çıkış nedeninin ve hayatını kaybeden 1 mürettebatın ölüm nedeninin ise henüz belirlenmediği belirtildi.

NE OLDU?

Dün Hollanda Sahil Güvenliği, ülkenin Ameland Adası'nın 27 kilometre açıklarında seyreden Panama bandıralı Fremantle Highway kargo gemisinde yangın çıktığına dair gece yarısı civarında ihbar aldı. Çeşitli yelkenli birimler ve Deniz Olaylarına Müdahale Grubu (MIRG) alarma geçirildi. Yangını söndürmeye çalışan ancak başarılı olamayan 23 mürettebatın tamamı helikopter ve can kurtarma botlarıyla tahliye edildi. 1 Mürettebat ise hayatını kaybetti ve birkaç kişi de yaralandı. Geminin sürüklenmesini önlemek üzere kurtarma gemisi 'Hunter'ın gemiye acil durum çekme bağlantısı kurdu.

Ayrıca gemilerin hareketleri ve limanlardaki mevcut konumları hakkında gerçek zamanlı bilgi sağlayan marinetraffic sitesinde yer alan bilgilere göre, dün Almanya'nın Bremerhaven şehrinden ayrılan gemi Mısır'ın Port Said şehrine doğru seyrediyordu.

Kaynak: Demirören Haber Ajansı / Dünya

Hollanda Almanya Panama Panama Mısır Dünya Güncel Haberler

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran 'şeriat' sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Görüntülere valilikten açıklama geldi! Diyarbakır'da restoran "şeriat" sloganlarıyla basılırken, polis ve bekçinin tavrı tartışma yarattı

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen 'Azmanbüs' açıklaması

Ada sakinlerinin hedefindeki İmamoğlu'ndan günler sonra gelen "Azmanbüs" açıklaması

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Kadın müşteriden zincir market çalışanına dayak! Kafasını defalarca dondurucuya vurdu

Bakmadan Geçme

Soma nerede? Soma hangi ile, nereye bağlı? SOMA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Soma'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? #128680 MANİSA'DA DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı Manisa'da ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? İZMİR'DE DEPREM Mİ OLDU SON DAKİKA! 25 Haziran Salı İzmir'de ne kadar, kaç büyüklüğünde deprem oldu? 3. Dünya savaşı mı çıkıyor, Hakan Fidan ne dedi? Fenerbahçe hangi takımlarla hazırlık maçı yapacak 2024-25? 25 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? Petrolul Ploieşti hangi ülkenin takımı, hangi ligde oynuyor? 25 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 25 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? 24 Haziran 2024 Resmi Gazete ATAMA KARARLARI! Bugünün kararları neler? 24 Haziran Resmi Gazete yayımlandı! 32266 sayılı Resmi Gazete atamalar listesi! 25 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 25 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! Son Depremler! Bugün İstanbul'da deprem mi oldu? 24 Haziran AFAD ve Kandilli deprem listesi! 24 Haziran Ankara'da, İzmir'de deprem mi oldu? Süper Loto sonuçları açıklandı mı? 24 Haziran Süper Loto kazanan numaralar neler? Süper Loto sonuçlarına ne zaman, nereden bakılır?
Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

Dışişleri Bakanı Fidan: 3. Dünya Savaşı riski var

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title