Dışişleri Bedikyan'ın Şikayetini Soruşturuyor

Dışişleri Bedikyan'ın Şikayetini Soruşturuyor

Dışişleri Bakanlığı, Sertab Erener ile Konser İçin Hafta Sonunda Azerbaycan'a Giden Müzisyen Burak Bedikyan'ın 'Ülkeye Alınmadığı ve Kendisine Kötü Muamelede Bulunulduğu' Yönündeki Şikayetiyle İlgili Olarak Azerbaycan Makamlarından Bilgi İstedi.

Dışişleri Bedikyan'ın Şikayetini Soruşturuyor

Dışişleri Bakanlığı, Sertab Erener ile konser için hafta sonunda Azerbaycan'a giden müzisyen Burak Bedikyan'ın ''ülkeye alınmadığı ve kendisine kötü muamelede bulunulduğu'' yönündeki şikayetiyle ilgili olarak Azerbaycan makamlarından bilgi istedi.

Ermeni asıllı Türk vatandaşı müzisyen Burak Bedikyan, ''Azerbaycan'a alınmadığı ve kendisine kötü muamelede bulunulduğu'' şikayetini, Dışişleri Bakanlığı'na önce sözlü ardından da yazılı olarak iletti.

Konuya ilişkin bilgi veren Dışişleri Bakanlığı kaynakları, Bedikyan'ın başvurusunun değerlendirmeye alındığını ve konunun Azerbaycan makamları nezdinde soruşturulmaya başlandığını kaydettiler.

Bedikyan'ın, ''Sertab Erener ve ekibiyle birlikte 19 Aralık'ta konser vermek üzere gittiği Bakü'den İstanbul'a geri dönmek zorunda bırakıldığı ve kendisine, Türk vatandaşı olmasına karşın Ermeni asıllı olduğu gerekçesiyle kötü muamele bulunulduğunu iddia ettiği belirtiliyor.