Denizli'de Trafik Kazası: 4 Ölü, 3 Yaralı

Denizli'de Trafik Kazası: 4 Ölü, 3 Yaralı

Denizli'de Diyaliz Hastalarını Taşıyan Aracın Uçuruma Yuvarlanması Sonucu Meydana Gelen Kazada 4 Kişi Hayatını Kaybetti, 3 Kişi Yaralandı.

Denizli'de Trafik Kazası: 4 Ölü, 3 Yaralı

Denizli'de diyaliz hastalarını taşıyan aracın uçuruma yuvarlanması sonucu meydana gelen kazada 4 kişi hayatını kaybetti, 3 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, bu akşam saatlerinde meydana gelen kazada, böbrek hastası olan ve Denizli Devlet Hastanesi Diyaliz Merkezi'nde diyalize giren 4 hasta ve 2 refakatçı, Honaz İlçesi'ne gitmek için Şafak Yıldız yönetimindeki 20 D 6358 plakalı diyaliz servis aracına bindi. Diyaliz hastalarını taşıyan servis aracı, Honaz İlçesi Ovacık Köyü yakınlarına geldiği sırada virajı alamadı ve yaklaşık 10 metrelik uçuruma yuvarlanarak bir evin bahçesine düştü. Kazada diyaliz hastası Dursun Uzar (78), eşi refakatçı Mehmet Uzar (76), diyaliz hastası Mehmet Veral (82) ve refakatçı kızı Emine Özkul olay yerinde hayatını kaybederken, araç sürücüsü Şafak Yıldız ve diyaliz hastaları Mesut Paşa ile Halime Acar yaralandı. Yaralalılar, önce Honaz Devlet Hastanesi ardından da Denizli Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı. Araç içerisinden çıkartılar cesetler ise, olay yerinden alınarak otopsi yapılmak üzere Honaz Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Kazanın meydana geldiği Ovacık Köyü Muhtarı Rafet Özcan, virajda her yıl kazanın meydana geldiğini ve yetkililerin önlem almadığını savundu.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

(SK-AV-OK-Y)

Kaynak: İHA