Başkan Demircan'dan 'Akademi Beyoğlu' Müzesi

Başkan Demircan'dan 'Akademi Beyoğlu' Müzesi

Kabataş Meslek Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, “Beyoğlu Belediyesi olarak İmam Adnan Sokak’ta bir mekan açıyoruz, Akademi Beyoğlu. Bunun bir katı tamamen yazılım için ayrılıyor.

Başkan Demircan'dan 'Akademi Beyoğlu' Müzesi

Kabataş Meslek Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle bir araya gelen Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, "Beyoğlu Belediyesi olarak İmam Adnan Sokak'ta bir mekan açıyoruz, Akademi Beyoğlu. Bunun bir katı tamamen yazılım için ayrılıyor. Profesyonel yazılımcılık kursları açacağız. Gençlerimizin kesinlikle tamamlayıcı unsur olarak bu tip mekanlarda ek dersleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum" dedi.

Beyoğlu'nda hayata geçirilen Okulda Buluşalım Projesi ile okulların sorunları yerinde çözüme kavuşturuluyor. 14 yıldır devam eden proje kapsamında Kabataş Meslek Lisesini ziyaret eden Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan öğrencilerle bir araya geldi. Kendilerini Çanakkale'ye götürmesini isteyen öğrencilerin talebini geri çevirmeyen Başkan Demircan, öğrencilere kodlama (yazılım) eğitiminin önemini anlattı. Demircan daha sonra öğretmen, okul aile birliği üyeleri ve velilerin taleplerini dinledi.

Öğrencilere yazılım kurslarına katılma tavsiyesinde bulunan Başkan Demircan, "İçinde bulunduğumuz bu dijital çağda büyük şirketler yazılımlarla, otomasyonlarla yönetiliyor. Benim sizlere tavsiyem; eğer yazılım kursları ile destek alabilirseniz gelecekte idareyi yazılımların yönlendireceği bu dünyada kendinize eşsiz bir alan açabilirsiniz. Bu anlamda Beyoğlu Belediyesi olarak İmam Adnan Sokak'ta bir mekan açıyoruz, Akademi Beyoğlu. Bunun bir katı tamamen yazılım için ayrılıyor. Profesyonel yazılımcılık kursları açacağız. Gençlerimizin kesinlikle tamamlayıcı unsur olarak bu tip mekanlarda ek dersleri tercih etmenizi tavsiye ediyorum. Çünkü gelecek burada" dedi. - İSTANBUL

Kaynak: İHA