ATHENA HABERLERİ

Athena haber, Athena son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Athena - 08.10.2020
Tarihi eserle yakalanan 2 kişi serbest bırakıldı
Edinilen bilgiye göre, Samsun İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Canik ilçesi Dereler Mahallesi'nde yapılan çalışmalarda M.M. (41) ve M.C. (28) isimli şahısların ellerindeki tarihi eserleri satmaya çalıştıkları belirlendi. Söz konusu şahıslar Canik ilçesinde fiziki takibe alındı. Yapılan araştırma ve takipte tarihi eserlerin M.C. isimli şahsın İlkadım ilçesi Kazımkarabekir Mahallesi'nde oturduğu apartmanın ortak kullanım alanında olduğu tespit edildi. Söz konusu yerde yapılan aramada 84 adet çeşitli ebatlarda taş obje, 81 adet çeşitli dönemlere ait sikke, 3 adet taş heykel, 1 adet Athena görselli metal plaka olmak üzere toplam 169 parça tarihi eser niteliği olduğu değerlendirilen obje ele geçirildi.
Athena - 27.09.2020
Athenalar doğa için Troia Kültür Rotasında yürüyor
Çanakkale'de, sosyal medya üzerinden haberleşen 20 kadın, Çanakkale Valiliğince hayata geçirilen 120 Km'lik Troya Kültür Rotası'nı 7 günde tamamlamak üzere yola çıktı.
Athena - 24.09.2020
Kadının gücünü kadınlarla yürüyecek gösterecekler
Yoga Eğitmeni Şaylan Yılmaz tarafından hazırlanan "Athenalar Yürüyor" projesi kapsamında farklı ülkelerden farklı meslek sahiplerine sahip 20 kadın, Çanakkale'ye gelerek 120 kilometrelik rotada 7 gün yürüyecek.
Athena - 15.09.2020
Antalya Film Forum Pitching Platformları Projeleri açıklandı
Tüm etkinliklerin çevrimiçi gerçekleşeceği Forum'un; çekimlerinin en az üçte ikisi Antalya kentinde gerçekleştirilerek, filmin son kurgusunda aynı oranda Antalya sahneleri yer alacak olan ulusal uzun metraj bir filme destek olmak amacıyla oluşturduğu Sümer Tilmaç Antalya Film Destek Fonu Pitching Platformu için adaylar belli oldu. Yönetmen Tevfik Başer, dramaturg ve akademisyen Yeşim Gökçe ve sinema yazarı Burak Göral'dan oluşan seçici kurul 15 başvuru arasından üç projeyi seçti. Senarist ve yönetmenliğini Emine Yıldırım'ın yaptığı ve yapımcılığını Dilde Mahalli ile paylaştığı "Gündüz Apollon Gece Athena", senaryosu ve yönetmenliği İsmail Akgün'e, yapımcılığı Okan Üzey'e ait "Karanlıktan Önce" ile senarist ve yönetmenliğini Aytaç Uzun'un, yapımcılığını Nermin Aytekin'in yaptığı "Yaz Düşleri", 150 bin TL tutarındaki ödül için yarışacak.
Athena - 20.07.2020
Herkül'ün mağaraları kapılarını yeniden ziyaretçilere açtı
Üç mağaradan oluşan Cehennemağzı Mağaralarından yer altı tanrısı Hades'in yönettiği, hiçbir ölümlünün geri dönemeyeceği "Ölüler Ülkesi"ne inen Herkül, bu ülkenin bekçisi üç başlı ve yılan kuyruklu köpek Kerberos'u, Olimpos tanrıları Hermes ve Athena'nın yardımıyla kaçırıyor.
Athena - 12.06.2020
"Herkül'ün mağaraları" koronavirüs sonrası ziyaretçilerini bekliyor
Cehennemağzı Mağaraları Mitolojik öyküye göre, insanın doğaya karşı yenilmez dayanma ve saldırma gücünü simgeleyen Herkül, Argolis Kralı Eurystheus'un kendisine verdiği 12 görevden sonuncusunu yerine getirmek için efsanevi altın postu aramak üzere yola çıkan gemicilerle Ereğli'ye geliyor. Üç mağaradan oluşan Cehennemağzı Mağaralarından yer altı tanrısı Hades'in yönettiği, hiçbir ölümlünün geri dönemeyeceği "Ölüler Ülkesi"ne inen Herkül, bu ülkenin bekçisi üç başlı ve yılan kuyruklu köpek Kerberos'u, Olimpos tanrıları Hermes ve Athena'nın yardımıyla kaçırıyor.
Athena - 06.05.2020
Europol'ün tarihi eser kaçakçılığı operasyonlarında 19 bin tarihi eser ele geçirildi
Europol'den yapılan yazılı açıklamada, kuruluşun Interpol, Dünya Gümrük Örgütü ve İspanya güvenlik teşkilatı Guardia Civil ile iş birliği halinde gerçekleştirdiği "ATHENA 2" ve "PANDORA 4" adını verdikleri operasyonlar neticesinde 101 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.
Athena - 06.02.2020
Rap'in Genç Kontu Whitefest'te Sahne Aldı...
Gençlik ateşini Uludağ'ın zirvesine taşıyan Türkiye'nin en büyük gençlik festivali Yapı Kredi Play Whitefest, Khontkar ve Athena konserlerine ev sahipliği yaptı.
Athena - 05.02.2020
Kamerun'un güvenliği İsraillilerin ellerinde
Eski Mossad Başkanı Shabtai Shavit'in kurduğu Athena GS3'ün çalışmaları, devlet başkanına rapor veren özel bir taburun yönetimini de kapsıyor.
Athena - 28.01.2020
AB küresel güç denkleminde yerini arıyor
Soğuk Savaş'ın sona ermesiyle birlikte en büyük rakibi Sovyetler Birliği'nin sahneden çekilmesiyle ABD, "özgür dünyayı" korumak için yaptığı büyük savunma harcamalarını azalttığı gibi, Sovyet sınırındaki NATO üyesi ülkelerde konuşlanan birliklerini de geri çekti. Sovyetler'in yıkılmasının akabindeki bu geçiş döneminde, Balkanlar'da yaşanan iç çatışmalar ve savaşlar, Doğu ve Batı Almanya'nın birleşmesi ve kıtada yeni ülkelerin bağımsızlık kazanması, üye ülkelerin Birliğin sınırlarını birlikte korumanın ve askeri güce sahip olma ihtiyacının farkına daha iyi varmasını sağladı. Böylece, 1992'de imzalanan Maastricht Anlaşması ile birlikte ilk defa Birliğin ortak bir dış politika ve savunma politikası oluşturuldu. Anlaşma, AB ülkelerine ortak dış politikalarını ve güvenlik iş birliklerini hayata geçirme zeminini hazırladı. Bunu, 1998'de Fransa ve İngiltere'nin girişimleriyle ortaya çıkan ve Helsinki Zirvesi'nde resmiyete dökülen ortak güvenlik ve savunma politikasının oluşturulması izledi. Birlik, ilk kez kendi güvenlik ve savunma politikalarını üretme imkanına sahip olduğu gibi, gerekli durumlarda üye ülkelerin askerlerinden oluşan güçlerle askeri operasyonlar düzenleyebilecekti. 1992 Maastricht Anlaşması ile başlayan süreç kademe kademe ilerleyecek ve AB bu süreçte 60 bin kişilik Avrupa Acil Müdahale Gücü, Avrupa Savunma Ajansı, askeri operasyonların maliyetlerinin karşılanması amacıyla ATHENA mekanizması, askeri planlama komitesi ve Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilciliği gibi birçok önemli kurumsal düzenlemeyi hayata geçirecekti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Athena Haberleri | Athena Kimdir - Haberler - Sayfa 3 - Athena haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Athena kimdir, hayatı ve biyografisi. 5. İstanbul Tasarım Bienali bizi birbirimizle, dünyayla, diğer türlerle, mikroorganizmalarla hatta e
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.10.2021 05:00:25. #1.16#

title