Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin."Bize Kalan Mirası ve Aklı Kullanmak, Üzerimizdeki En Büyük...

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin."Bize Kalan Mirası ve Aklı Kullanmak, Üzerimizdeki En Büyük...

"Bize kalan mirası ve aklı kullanmak, üzerimizdeki en büyük borçtur" dedi.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Şahin.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin,

"Bize kalan mirası ve aklı kullanmak, üzerimizdeki en büyük borçtur" dedi.

Ankara Konukevi'ndeki iftarda Gaziantepli bürokratlarla bir araya gelen Şahin, yaptığı konuşmada, dayanışma ve kardeşliğin arttığı ramazanda, hemşehrileriyle birlik olma adına önemli bir adım attıklarını söyledi.

Bugünün Türkiye'sini anlamak için geçmişin iyi analiz edilmesi gerektiğini ifade eden Şahin, "En zor şartta bile esareti kabul etmeyen, istiklali ve istikbali için mücadele eden, bunu yaparken de aklıyla ve kalbiyle hareket eden atalarımız var. Savaş müzesine gidip gezdiğiniz zaman yoktan nasıl aletler yaptıklarını görüyorsunuz. Bu kendiliğinden olmaz. O yüzden bize kalan mirası ve aklı kullanmak, üzerimizdeki en büyük borçtur" diye konuştu.

Gaziantep'in, Türkiye'nin yükselen değeri olduğunu dile getiren Şahin,

"Kentin daha fazla ihracat yapabilme, sanayi üretme, genel kalkınma kapasitesine baktığımız zaman en temel şey, bize bırakılan mirasla aklı kullanmaktır, insanı merkeze almaktır" dedi.

Siyasetin büyük bir rekabeti beraberinde getirdiğini belirten Şahin, şöyle devam etti:

"Yıllarca bu acımasız rekabetin içinde şehrin menfaatine olmayan birçok çalışmanın yaşandığı zamanlar da oldu. Ama biz oradan bir ders çıkardık. Şimdi biz milletvekili arkadaşlarımızla tam bir kardeşlik hukuku içinde, hepimiz aynı hedefe kilitlenmiş durumdayız, büyük bir işbirliği içindeyiz. Bizim ortak noktamız ne- Memleketimiz. Canımız, ciğerimiz memleketimiz. Bizi yetiştiren o topraklara borcumuz var. Ailemiz orada, mezarımız orada olacak. Dolayısıyla o toprakların kalkınması bizim en büyük hedefimiz ve muradımız."

İşbirliği ve güç birliği yapmanın önemine işaret eden Şahin, "Artık takım çalışmasıyla beraber hareket edebilenler başarıyor. Lobiyle bir araya gelenler başarıyor. Zaman bilgi, teknoloji, lobi ve pazarlama zamanı. Dolayısıyla biz bunları iyi okuyamazsak, yetişmiş insan gücünü yeterince kullanamayacağımızın işaretidir" değerlendirmesinde bulundu.

Gaziantep için tüm bürokratların ortak hareket etmesini isteyen Şahin, "Ben inanıyorum, bir bakan dahi talimat verse bir bürokrat istemezse hiçbir şey olmuyor. Ankara'nın bana bıraktığı en büyük tecrübe bu. Birbirimizin gücünü kullanmak zorundayız" görüşüne dile getirdi.

Bakanlığın yeni yapısına değinen Şahin, geçmişe göre çok daha hızlı hareket edebilen, sorunları çözebilen bir yapıya kavuştuklarını bildirdi.

İftara, Gaziantep Valisi Erdal Ata, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım Güzelbey, eski bakanlardan Vehbi Dinçerler ile bazı milletvekilleri de katıldı.

Muhabir: İzzet Taşkıran/ Esra Altınmakas

Yayıncı: İbrahim Uyar - ANKARA

Kaynak: AA