Haberler

Siirt'te Ekmekçiler köyü şehitleri unutulmadı

Güncelleme:

Siirt'te Ekmekçiler köyü şehitleri unutulmadıŞehit yakını Başkurt, "HDP ve PKK aynıdır" dedi Siirt merkeze bağlı Ormanardı köyü bölgesinde 30 Mart 2018 tarihinde devam eden yol yapım şantiyesinin güvenliğini sağlarken, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen hain...

Siirt'te Ekmekçiler köyü şehitleri unutulmadı

-Şehit yakını Başkurt, "HDP ve PKK aynıdır" dedi

SİİRT - Siirt merkeze bağlı Ormanardı köyü bölgesinde 30 Mart 2018 tarihinde devam eden yol yapım şantiyesinin güvenliğini sağlarken, bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından düzenlenen hain saldırısı sonucu şehit olan 6 güvenlik korucusu, Ekmekçiler köyünde düzenlenen törende dualarla anıldı.

Tören, köy şehitliğinde düzenlendi. Törende Kur'an-ı Kerim tilavet okunup dualar edildikten sonra şehitlerin mezarlarına karanfil bırakıldı. Ormanardı köyü bölgesinde terör örgütü tarafından yapılan hain saldırıyı lanetleyen Siirt Valisi Osman Hacıabektaşoğlu, bütün şehitlere cenabı Allah'tan rahmet, gazilere de şifalar dileğinde bulundu.

Hacıbektaşoğlu, "Bugün buraya 30 Mart 2018'de bölücü terör örgütü saldırısında şehit olan 6 korucumuz ve burada meftun olmayan bir askerimizi şehitlerimizi anmaya geldik. Allah gani gani rahmet eylesin. Cümle şehitlerimize rahmet eylesin. Allah milletimizi, devletimiz var etsin" dedi.

PKK'lı teröristlerce şehit edilen Mehmet Eren'in oğlu Metin Eren, babasının acısını ilk gün ki gibi yüreğinde yaşadığını söyledi. PKK'nın hiçbir zaman emellerine ulaşamayacağını ifade eden Eren, "30 Mart 2018 tarihinde Ormanardı köyünde babamı şehit verdim. Bugün onların 4'üncü yıl dönümü. 4 yıl geçti aradan, içimizdeki ateş hiçbir zaman dinmeyecek. İnşallah bu terörün kökünü dipten kazıyacağız" şeklinde konuştu.

Şehitlerin acısını yüreklerinde taşıdıklarını ifade eden yeğeni olayda şehit olan Abdurrahman Başkurt ise, "PKK hain terör örgütü tarafından kalleşçe bunları şehit ettiler. Biz her sene buraya gelerek duamızı okuyoruz. Biz her zaman devletimizin yanındayız kanımızın son damlasına kadar. Biz terörle mücadele edeceğiz. HDP kürtleri temsil etmiyor, kürtlerin temsilcisi değildir. Aynı zamanda PKK ile HDP aynı partidir. Hiçbir farkı yoktur. Biz devletimizin yanındayız" diye konuştu.

Törene, Vali Osman Hacıbektaşoğlu, İl Emniyet Müdürü Hakan Yıldırımoğlu, AK Parti İl Başkanı Ekrem Olgaç, Siirt Ticaret Sanayi Odası Başkan Vekili Fuat Özgür Çalapkulu, bazı kurum müdürleri ve köylüler katıldı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3. Sayfa

3. Sayfa Yerel Haberler

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

En düşük emekli maaşı 12 bin 500 TL 'ye yükseltildi

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Maaşını isteyen 22 yaşındaki işçiye işkence! Dişlerini kerpetenle çekip böcek yedirdiler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Özel Harekatçıların Bahçeli'nin elini öptüğü ziyaretten yeni görüntüler

Bakmadan Geçme

Duru Nayman kimdir? Arda Güler'in sevgilisi Duru Nayman kaç yaşında, nereli? OBP puanı nedir, ne işe yarar? OBP puanı nasıl hesaplanır? Yurt dışı çıkış harcı ne kadar oldu? Yurt dışı çıkış harcı nereden alınır? Emekli maaşı 12 bin TL mi oldu? Emekli maaşı kaç TL, ne kadar? En düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Emekli maaşı açıklandı mı? İŞLETME BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS İşletme taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! CANLI ALTIN KURU | Bugün çeyrek altın fiyatı ne kadar, kaç TL? 16 Temmuz altın fiyatı! Gram altın kaç lira? HUKUK BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Hukuk taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! YKS yerleştirme puanı nedir? Ek yerleştirme puanı nedir, nasıl kullanılır? Evde bakım yardımı hesaplara yattı mı? Evde bakım yardımı ne kadar? Antalya'da aylarca işkence gören genç kimdir? Olay ne, nerede oldu? 3. DÖNEM AÖL SINAVA GİRİŞ BELGESİ 2024 l AÖL 3. Dönem sınav yerleri açıklandı mı ? YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS Yazılım Mühendisliği taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları PSİKOLOJİ BÖLÜMÜ ÜNİVERSİTE TABAN PUANLARI | 2024 ÖSYM ve YÖK ATLAS psikoloji taban puanları, başarı sıralaması ve kontenjanları listesi! ÖN LİSANS NEDİR? Ön Lisans 2 yıllık mı oluyor? 2 yıllık bölümler hangileri?
Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

Yurt dışı çıkış harcına büyük zam! 150 liradan 500 liraya çıkartıldı

title