Haberi Paylaş

Kars 3. sayfa: Kars'ta yaya önceliğine dikkat çekildi

3. Sayfa Haberleri

Kars haber... Kars'ta yaya önceliğine dikkat çekildi Kars'ta trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi.

Kars'ta yaya önceliğine dikkat çekildi

KARS - Kars'ta trafikte yaya önceliğine dikkat çekildi. Sürücülere broşür dağıtılarak bilgilendirme yapıldı.

Kars'ta öğrenciler ellerinde bulunan bayraklarla İnönü Caddesi Atatürk İlkokulu önünde bulunan yaya geçidinde bir araya geldi. Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün katılımıyla "Yayalara Öncelik Duruşu, Hayata Saygı Duruşu" sloganıyla gerçekleştirilen etkinlikte trafikte önceliğin yayaların olduğuna vurgu yapıldı.

Etkinlikte gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz, "Bugün yaya öncelikli trafik uygulamalarını ve bilinirliği artırmak, gerek sürücülere, gerek trafikte bulunan herkese bu konuda bilinçlendirme faaliyeti yapmak için bir araya geldik" dedi.

Öksüz, "Şunu hepimiz çok iyi biliyoruz. Trafik düzeni, trafik güvenliği ülkemiz için, toplumumuz için yaşamsal önemli. Her yıl maalesef ciddi sayıda can kayıpları, mal kaybına neden oluyor trafik kazaları, dolayısıyla bizde trafik kazalarının önlenmesinde mutlaka bir farkındalık oluşturmamız lazım" diye konuştu.

Öksüz, "2018 yılı karayolları trafik kanununda bir değişiklik yapıldı. Yay öncelikli trafik uygulaması, sistemimize getirildi. Buna göre işte okul geçitlerinde, kavşak giriş ve çıkışlarında, yaya geçitlerinde sürücüler yayalara ilk öncelik hakkını vermek zorundadır" şeklinde konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından Vali/Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz ve beraberindekiler, ellerinde bayraklarla 'öncelik yayayın' sloganları atarak yaya geçidinde geçti. Öküz, daha sonra yaya geçidini öğrencilerle birlikte kırmızıya boyadı.

Öksüz ve beraberindekiler trafik ve jandarma ekiplerinin durdurduğu araçların sürücülerine broşür vererek bilgilendirme yaptı. Etkinlik broşür dağıtımının ardından sona erdi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Işık Çapanoğlu - 3. Sayfa

Türker Öksüz Kars 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title