Haberler

Sındırgı'da Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Güncelleme:

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde İsrail'in Gazze'ye saldırısı sonrası hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinde İsrail'in Gazze'ye saldırısı sonrası hayatını kaybeden Filistinliler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Sındırgı Filistin'e destek için bir araya geldi. Bu çerçevede Cuma namazı sonrasında İsrail'in Gazze'ye saldırısı sonrası hayatını kaybeden Filistinliler için Şerif Paşa Camiinde gıyabi cenaze namazı kılındı. Namaz öncesi ilçe müftüsü Sami Türkel tarafından dua edildi. Namaza, Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Namaz sonrası açıklama yapan Sındırgı Belediye başkanı Ekrem Yavaş " Müslümanlar için en önemli, üç tane kutsal mekan var. Kabe Mescid-i Nebevi ve Mescid-i Aksa. Mescid-i Aksa'ya sahip çıkan Filistin halkı. 1974'den beri İsrail zulmü ile karşı karşıya. Paramparça edilmişi açık hava hapishanesine çevrilmiş bir Gazze var. Son bir haftadan beri Gazze gece gündüz bombalanıyor. Allah bir an önce orada İsrail zulmünden Filistinli kardeşlerimizi Müslümanları kurtarsın. Bugün İsrail zulmü karşısında hayatını kaybeden, Şehit düşen kardeşlerimiz için Şerif Paşa camiinde gıyabi cenaze namazı kıldık. Dua ettik. Ruhları şad mekanları cennet olsun inşallah. Dileğimiz, temennimiz, ilk kıblemiz olan Kudüs'teki Mescid- i Aksa düşmandan Yahudi, Siyonist dayatmasından kurtulur diyorum" dedi.

Ceylani Tülek ise Cuma benim bayramım, Filistin'se hayranım. Dini, devlet uğruna, nur İslam'ın yoluna gerekirse kurbanım" Şiiri ile Filistin halına destek mesajı gönderdi. - BALIKESİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Balıkesir Sındırgı İsrail Gazze Yerel Haberler

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Eskişehir'de kızı ve torununu katleden cani dedenin, cinayeti neden işlediği ortaya çıktı

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Mezuniyet törenindeki kıyafet krizine valilik el attı! Soruşturma için 2 müfettiş görevlendirildi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakan Şimşek: Borsaya vergi çalışması ertelendi

Bakmadan Geçme

CUMA MESAJLARI 14 Haziran: En anlamlı, en yeni Cuma mesajları neler? Hadisli ve dualı Cuma sözleri! Kısa, ayetli ve dualı Cuma mesajları hangisi? Survivor kupası altın mı, değeri ne kadar? 14 Haziran Konya elektrik kesintisi listesi! (GÜNCEL) MEDAŞ Konya elektrik kesintisi ne zaman bitecek? 14 Haziran İstanbul elektrik kesintisi! ELEKTRİKLER NE ZAMAN GELECEK? İstanbul'da elektrik kesintisi! 14 Haziran 2024 Antalya elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Antalya'da elektrikler ne zaman gelecek? Ogeday babası kimdir? Survivor Ogeday'ın babasının adı ne, kaç yaşına? #129300 14 Haziran Gaziantep elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Gaziantep'te elektrikler ne zaman gelecek? Gaziantep'te elektrik kesintisi! 14 Haziran Manisa elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Manisa'da elektrik ne zaman gelecek? Manisa'da elektrik kesintisi! Survivor kim kazandı, kim şampiyon oldu 14 Haziran Cuma 2024? 14 Haziran İzmir GEDİZ elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! İzmir'de elektrik ne zaman gelecek? İzmir'de elektrik kesintisi! 14 Haziran Ankara elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER! Ankara'da elektrikler ne zaman gelecek? Ankara'da elektrik kesintisi! 14 Haziran Adana elektrik kesintisi! GÜNCEL KESİNTİLER Adana'da elektrikler ne zaman gelecek? Adana'da planlı elektrik kesintileri! Survivor şampiyonu kaç para alıyor 2024? HSK atama kararnamesi 14 Haziran Cuma yayınlandı! Hakim ve Savcılar atama kararları PDF indir, OKU! #128220 Karaman bayram namazı saat kaçta 2024? Karaman bayram namazı saati Diyanet tarafından açıklandı
Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini 'Uygunsuz' buldu, öğrenciler törene alınmadı

Okul yönetimi mezuniyet kıyafetini "Uygunsuz" buldu, öğrenciler törene alınmadı

title