Edirne Kitap Fuarı'nın Onur Konuğu Uğur Dündar Olacak - Haberler
Haberi Paylaş

Edirne Kitap Fuarı'nın Onur Konuğu Uğur Dündar Olacak

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Edirne Kitap Fuarı'nın Onur Konuğu Uğur Dündar Olacak

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek, “Edirne 4. Kitap Fuarı” 7 – 16 Ekim 2016 tarihlerinde Ekmekçizade Kervansarayı’nda gerçekleştirilecek.

Edirne Belediyesi tarafından düzenlenecek, "Edirne 4. Kitap Fuarı" 7 – 16 Ekim 2016 tarihlerinde Ekmekçizade Kervansarayı'nda gerçekleştirilecek. Kitap Fuarı'nın bu yılki onur konuğu ise Gazeteci-Yazar Uğur Dündar olacak.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan'ın Kültür ve Sanat Danışmanı Ender Bilar koordinatörlüğünde gerçekleşecek Edirne 4. Kitap Fuarı 7 Ekim tarihinde düzenlenecek açılış töreni ile başlayacak. Bu yılki fuarın onur konuğunun Gazeteci-Yazar Uğur Dündar olduğunu ve Dündar'ın fuarın açılış gününde Edirne'ye gelerek açılışa katılacağını, ardından da kitaplarını imzalayacağını kaydeden Ender Bilar, bu yıl fuara katılım konusunda aşırı bir talep yaşandığını ancak yer sıkıntısı nedeniyle sadece 40 yayınevinin talebini karşılayabildiklerini söyledi. Edirne'ye acilen bir fuar alanı kazandırılması gerektiğini belirten Bilar, "Bu yıl fuarımıza olağandışı bir talep oldu. Bu durum, 3 yıldan bu yana gerçekleştirdiğimiz fuarın bir başarısının sonucudur. 40 yayınevi bu yıl ki fuarımıza katılacak. Ancak 50'ye yakın yayınevine ise yer durumundan olumlu yanıt veremedik. Demek ki Edirne'mizin bir fuar alanına ihtiyacı var. En kısa zamanda umarım tüm kurumlar birlik olur Edirne'mize bir fuar alanı kazandırırız" dedi.

Edirne 4. Kitap Fuarı'na 40 yayınevi ile birlikte 80 yazarın katılacağını ve fuar süresince belirlenen program kapsamında okuyucuları ile buluşacaklarını belirten Bilar, "Şu an da 40 yayınevi ile 80 yazarın katılımı ile Edirne'de gerçekleştireceğimiz 4.Kitap Fuarı'nın hazırlıklarını Edirne Belediye Başkanımızın önderliğinde yürütmekteyiz. Bu yayınevlerimizin değerli yazarları siz kentimizin değerli halkıyla, öğrencisiyle, genciyle buluşmak için sabırsızlanıyorlar. Ahmet Ümit, Ataol Behramoğlu, Aydın Ilgaz, Ayşe Kulin, Bahadır Yenişehirlioğlu, Barış Doster, Beşir Aymazoğlu, Emre Kongar, Emrah Serbest, Eren Erdem, Ergün Poyraz, Erol Mütercimler, Fatih Erdoğan, Gürdal Mumcu, Gürkan Hacır, Hüseyin Yurttaş, Işık Öğütçü, İpek Ongun, İsa Altun, İskender Pala, İsmail Saymaz, Mario Levi, Nazlı Erat, Murat Aksoy, Nilgün Ilgaz, Birgül Ateş, Onur Behramoğlu, Okan Tiryakioğlu, İhsan Eliaçık, Savaş Ünlü, Ümit Zileli gibi yazarlarımız, yayınevlerinin stantlarında kitaplarını imzalayacaklar. Ayrıca Edirne Belediyesi Yayınları olarak kitaplarını yayınlamış olduğumuz yazarlarımız Ayhan Tunca, Ratip Kazancıgil, Nilüfer Gökçe, Tekin Sayınbaş kitaplarını Edirnelileri kitapseverlere imzalayacaklar. Diğer Edirneli yazarlarımızdan da önemli isimler fuarımıza katılım sağlayacak" diye konuştu. - EDİRNE

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Edirne Belediyesi Recep Gürkan Uğur Dündar Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title