Haberi Paylaş

38 derece sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular

Yerel Haberler

38 derece sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular Cirit müsabakası çeyrek final maçları Erzincan'da oynanmaya başlandı Erzincan'da 38 derece sıcak hava altında ciritçiler takımlarının galip gelebilmesi için atlarını dörtnala koşturdular.

38 derece sıcaklıkta atlarını dörtnala koşturdular

Cirit müsabakası çeyrek final maçları Erzincan'da oynanmaya başlandı

ERZİNCAN - Erzincan'da 38 derece sıcak hava altında ciritçiler takımlarının galip gelebilmesi için atlarını dörtnala koşturdular.

Geleneksel Atlı Spor Dalları cirit müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan'da yapılmaya başlandı. Erzurum, Malatya, Bayburt ve Kars'tan 4 takımın katılımıyla gerçekleşen çeyrek final maçları Erzincan'da Fatih Mahallesinde bulunan cirit sahasında oynanıyor. 3 gün sürecek çeyrek final karşılaşmaları nefes kesti.

Erzincan Albayrak Atlı Spor Kulübü Başkanı ve aynı zamanda sporcusu olan Metin Albayrak, konuya ilişkin şu bilgileri verdi:

"Geleneksel Atlı Spor dalları cirit müsabakasının çeyrek finalleri Erzincan'da yapılıyor. Müsabakaya Kars, Erzurum, Malatya, Bayburt takımları katılıyor. Bu dört takımın birincisi yarı final finalisti olacak. Bu yıl Erzincan'da yapılıyor bu karşılaşmalar. 3 gün sürecek. 4 takım 3'er maç yapacak. 3'er maçtan sonra birinci gelen finalist olacak. 3 takım elenmiş olacak. Bu şekilde ayrı 2 şehirde daha çeyrek final maçları var. Onlarda bittikten sonra yarı finaller oynanacak. Yarı finallerde 4'erli 4 grup halinde olacak 16 takımın katılımıyla. 4'erli takımların finalistleri de seneye Ankara'ya birinci lig takımlarının arasına katılmaya hak kazanacak."

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ahmet Akbuğa - Yerel

Erzincan Malatya Kars Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title