Uluslararası Genç Doğa Bilimciler Turnuvası

Uluslararası Genç Doğa Bilimciler Turnuvası

Uluslararası Genç Doğa Bilimciler Turnuvası
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından düzenlenen ve bu yıl ilki gerçekleştirilen 11 ülkeden 16 takımın yarıştığı Uluslararası Genç Doğa Bilimciler Turnuvası sona erdi.

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) tarafından düzenlenen ve bu yıl ilki gerçekleştirilen 11 ülkeden 16 takımın yarıştığı Uluslararası Genç Doğa Bilimciler Turnuvası sona erdi. Turnuvada, Belarus takımı birinci oldu.

ESOGÜ Kongre ve Kültür Merkezi'nde 30 Mayıs'ta başlayan ve 11 ülkeden 16 takımın katıldığı, 12-16 yaş gençler, fizik, matematik, kimya, biyoloji alanlarında 6 kişilik takımlar halinde mücadele etti. Turnuvanın son günü dereceye giren öğrenciler için ödül töreni yapıldı.

Turnuvada, takım halinde Belarus birinci, Türkiye, Gürcistan ve Moldova ikinci, Afganistan, Bulgaristan ve Rusya ise üçüncü oldu.

Öğrenciler ödüllerini, ESOGÜ Rektörü Hasan Gönen, Eskişehir Türk Dünyası Kültür Başkenti Ajansı Genel Sekreteri Azmi Çelik ve Uluslararası Organizasyon Komitesi Başkanı Vilademir Siltsew'in elinden aldı.

Törenin sonunda, Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı Recep Dimitrow, Gönen'e teşekkür belgesi taktim etti. - ESKİŞEHİR

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title