Terzi: "Süreyya Ayhan ile İlgili Süreç Devam Ediyor"

Terzi: "Süreyya Ayhan ile İlgili Süreç Devam Ediyor"

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, Milli Atlet Süreyya Ayhan Kop'un Doping Kontrollerinin Pozitif Çıkmasıyla İlgili Sürecin Devam Ettiğini ve Yönetmeliğe Göre Hareket Edileceğini Söyledi.

Terzi:

Atletizm Federasyonu Başkanı Mehmet Terzi, milli atlet Süreyya Ayhan Kop'un doping kontrollerinin pozitif çıkmasıyla ilgili sürecin devam ettiğini ve yönetmeliğe göre hareket edileceğini söyledi.

Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un dopingli çıkmasıyla ilgili gelişmeleri AA'dan öğrenip takip ettiğini belirterek, ''Süreyya Ahyan Kop Anadolu Ajansı'nı aramış ve gelişmeleri bildirmiş. Bize Uluslararası Dopingle Mücadele Ajansı'ndan (WADA) resmi bir yazışma gelmedi. Bu yazışma geldikten sonra zaten Uluslararası Atletizm Federasyonu'nun (IAAF) bir üyesi olarak, IAAF ve WADA'nın doping ve anti-doping yönetmeliğiyle ilgili yönetmelik prosedürü uygulanacak. Daha önce Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nün ceza kurulu bu konuda işlem yapıyordu. Ancak şimdi özerk bir federasyon olduğumuz için Atletizm Federasyonu Ceza Kurulu konuyu değerlendirerek süreci devam ettirecek. Üzgünüz. Bu duruma gelinmesi Türk atletizmi açısından üzücü. Süreyya'nın bu duruma gelmemesi gerekiyordu. Süreç devam edecek ve yönetmelik ne yazıyorsa o uygulanacak. Bunun dışında çok fazla söylenecek bir şey yok'' diye konuştu.

Terzi, Gençlik Spor Genel Müdürlüğü ve Atletizm Federasyonu'nun Süreyya Ayhan Kop'a gerekli desteği verdiğini anlatarak, ''Biz koşturmak için her şeyi denedik ama onlar koşmamak için uğraştılar'' dedi.

Mehmet Terzi, Süreyya Ayhan Kop'un çalışma sistemi ve metotlarının kendilerine güven vermediğini de dile getirdi.