Haberler

  Çin'de sürücüsüz taksi dönemi başlıyor!

  Güncelleme:

  Çin Ulaştırma Bakanlığı, ondan fazla şehirde sürücüsüz otomobillerin belirli alanlarda ve zamanlarda ticari olarak kullanılmasına izin verdi.

  Teknoloji geliştikçe otomobillerin yetenekleri de artıyor. Günümüzde birçok otomobil sürücü destek sistemleri ile donatılmış durumda. Bu sistemler sayesinde sürcüye trafikte çok daha az iş düşerken, birçok kazanın da önüne geçiliyor.

  Çin, 10 şehirde sürücüsüz otomobillere izin verdi

  Sürücü destek sistemlerinin gelişmesi ile birlikte artık araçlarda sürücülere çok daha az ihtiyaç duyulmaya başladı. Şimdiden bazı şirketler sürücüsüz otomobil testlerine başlamış durumda. Yakın zamanda sürücüsüz otomobilleri yollarda çok daha fazla görmeye başlayacağız.

  Tesla otopilotu gerçek çocuklar ile test ediliyor!

  Sürücüsüz otomobiller yaygınlaşırken bu konuda önemli bir adım da Çin'den geldi. Çin Ulaştırma Bakanlığı, ondan fazla şehirde sürücüsüz araçların belirli alanlarda ve zaman dilimlerinde ticari olarak denenmesine izin verdi.

  More than ten cities in China have allowed the trial commercial operation of self-driving vehicles in certain areas and time slots, according to the Ministry of Transport on Thursday. pic.twitter.com/rJUcQ8M4A4

  — People's Daily, China (@PDChina) August 25, 2022

  Böylelikle Çin'de belirlenen bölge ve saatlerde sürücüsüz otomobiller trafiğe çıkabilecek. Taksi olarka görev yapacak olan araçların bu süreçte yetenekleri de test edilecek. Eğer sürücüsüz taksiler bu testi başarı ile geçerse, bu projenin kapsamının genişletilmesi hedefleniyor.

  Sürücüsüz otomobiller test sürecini başarı ile geçtiği takdirde, araçlar bu şehirlerde daha farkı noktalarda da görev yapabilecek. Ayrıca sürücüsüz araçların çalışma saatleri de artırılacak. Bunun yanı sıra başka şehirlerde benzer uygulamaların hayata geçirilmesi planlanıyor.

  ABD'de General Motors çatısı altında çalışan Cruise LLC sürücüsüz taksileri ile hizmet vermeye başlamış durumda. İlk etapta yolcularından para almayan şirket, başarılı geçen testlerin ardından müşterilerinden para almak için de izin almış durumda.

  Çin'de de otonom sistemler konusunda başı Baidu çekiyor. Şirket bu ayın başında sürücüsüz taksilerini iki farklı şehirde test etmek için gerekli izinleri almıştı. Peki siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Türkiye'de de benzer projeleri görmek ister miydiniz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Kaynak: Shiftdelete / Teknoloji

  Çin Halk Cumhuriyeti ulaştırma bakanlığı Türkiye Haberler

  İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

  İsrail Başbakanı Netanyahu savaş kabinesini feshetti

  Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

  Oktay Kaynarca'dan dikkat çeken çıkış: Ben Türkiyeliyim

  Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

  Eşi ve 3 yaşındaki oğlunu silahla vurarak öldüren polis aynı tabancayla intihar etti

  CHP'yi karıştıracak iddia: Kılıçdaroğlu'na 'Özel'in yerine İmamoğlu'nu getirelim' teklifi yaptılar

  CHP'yi karıştıracak iddia: Kılıçdaroğlu'na "Özel'in yerine İmamoğlu'nu getirelim" teklifi yaptılar

  500
  Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
  title