Haberler

Türkiye Kano Federasyonu, madalya kazandıracak sporcular yetiştirmeyi hedefliyor

Güncelleme:

Türkiye Kano Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Emrah Beşe, Türkiye'ye madalya kazandıracak dünya çapında sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi. Beşe, federasyonun çalışmaları ve milli sporcuların uluslararası yarışlara yönelik hazırlıkları hakkında değerlendirmede bulundu.

Türkiye Kano Federasyonu Genel Sekreteri Ahmet Emrah Beşe, Türkiye'ye madalya kazandıracak dünya çapında sporcular yetiştirmeyi hedeflediklerini söyledi.

Ahmet Emrah Beşe, federasyonun çalışmaları ile milli sporcuların 24-26 Mayıs'ta Slovakya'da gerçekleştirilecek Uluslararası Bratislava Yarışları ve 13-16 Haziran'da Macaristan'da düzenlenecek Avrupa Büyükler Şampiyonası'na yönelik hazırlıkları hakkında AA muhabirine değerlendirmede bulundu.

Beşe, durgunsu kano ve akarsu kanoda olimpik sporculara yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirtti. Sporcuların olimpiyat kotası almak için Macaristan'da devam eden elemelerde mücadele verdiğini anlatan Beşe, "Akarsu kano branşında son dönemde ivme kazandık. Sporcularımız milli takım bazında çalışmalarını sürdürüyor. Raftingde de son bir yıldır üstüne koyarak giden bir performansla sporcularımız hazırlanıyor. Milli takım düzeyinde dünyada yarışacak duruma gelmeye çalışıyor." diye konuştu.

"4-5 yıl içerisinde madalyalar kazanacağız"

Ahmet Emrah Beşe, devletin her branşta olduğu gibi kano ve rafting sporuna da desteğinin artarak devam ettiğini dile getirerek şunları kaydetti:

"Gençlik ve Spor Bakanımızın özellikle kano sporuna ilgisi bizi mutlu ediyor. Kendisi de bu işin içinden geliyor. Bu bizim için büyük bir avantaj. Bakanlığımızın destekleri olmasa zaten bu ortam ve şartları sağlama imkanımız yok. Bakanlığımız her platformda arkamızda. Gerek maddi gerekse manevi anlamda onların desteğini hissettiğimiz için biz de çabamızı gösteriyor, çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz Türkiye'de suyun içinde büyüdük ama kano sporu kültürümüz yok. Yavaş yavaş bu spor bizde gelişiyor. Önümüzdeki 4 ve 8 yıl içerisinde hedefimiz olimpiyatlar. Alttan çok başarılı çocuklarımız geliyor. Özellikle gençler ve 23 yaş altı kategorilerinde madalya düzeyinde sporcularımız var. Önümüzdeki olimpiyatlara vize almaları için çalışmalarımız devam ediyor. Olimpik olmayan branşlarda da sporcu sayımızı artırmak için yoğun çalışmalar yapıyoruz. İlk hedefimiz gençlerimizi spora çekebilmek."

Beşe, federasyonun gelişim sürecinde olduğunu belirterek, "4-5 yıl içerisinde çok büyük başarılar elde edip madalyalar kazanacağız. Geçen yıl madalyalar almaya başladık. Bu çocuklarımız büyüdükçe gençler ve 23 yaş altı kategorilerinde başarılar gelecek. Bu çocuklar gelişimini tamamladıkça biz de federasyon olarak ivme kazanacağız. Türkiye'deki başarılı federasyonlar arasındaki yerimizi alacağız. Bakanlığımızın son dönemlerdeki destekleriyle büyük başarılar kazanılmaya başlandı." ifadelerini kullandı.

Kaynak: AA / Spor

Türkiye Dünya Emrah Spor Milli Takım Spor Güncel Haberler

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Refah'ta Hamas'tan İsrail ordusuna pusu: 8 ölü

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

Düzce, Sakarya ve Sinop'ta denize girişler yasaklandı

THY 'Baruthane Pilavcısı' Şahin'e 1 yıl boyunca bilet satmayacak

THY "Baruthane Pilavcısı" Şahin'e 1 yıl boyunca bilet satmayacak

Bakmadan Geçme

Isparta Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Isparta Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Iğdır Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Iğdır Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hakkâri Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hakkâri Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Hatay Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? Hatay Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! İtalya-Arnavutluk maçı kaç kaç, bitti mi? MAÇ SONUCU! İtalya-Arnavutluk maçı ne oldu? İtalya-Arnavutluk maçı CANLI izle! (EURO 2024) İtalya-Arnavutluk EURO 2024 maçını hangi kanal veriyor, şifresiz nereden izlenir? TRT 1 canlı maç izle! İtalya-Arnavutluk CANLI izle! TRT HD kesintisiz donmadan canlı yayın izleme linki! İspanya - Macaristan maç özeti ve golleri izle! (VİDEO) İspanya - Macaristan maçı özeti! Golleri kim attı, maç kaç kaç bitti? Gümüşhane Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gümüşhane Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Giresun Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Giresun Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Gaziantep Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Gaziantep Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Eskişehir Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Eskişehir Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Çorum Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Çorum Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Erzincan Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Erzincan Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti! Elazığ Kurban Bayramı namazı saat kaçta kılınıyor 2024? 16 Haziran Pazar Elazığ Kurban Bayramı DİYANET namaz vakti!
Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

Özgür Özel: Zengini daha zengin, yoksulu daha yoksul yapacak düzenleme hazırlığındalar

500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title