Seks Hayatınız Tehlikede!

Seks Hayatınız Tehlikede!

Cinsel Ekoloji Araştırmasına Göre Avrupa'da Ayda 4 Kez Seks Yapanların Oranı Düşerken, 2 Kez Seks Yapanların Oranı Hızla Artıyor. Seks İçin Daha Çok Geceleri ve Hafta Sonları Tercih Ediliyor.

Seks Hayatınız Tehlikede!

CİNSEL EKOLOJİ ARAŞTIRMASINA GÖRE AVRUPA'DA AYDA 4 KEZ SEKS YAPANLARIN ORANI DÜŞERKEN, 2 KEZ SEKS YAPANLARIN ORANI HIZLA ARTIYOR. SEKS İÇİN DAHA ÇOK GECELERİ VE HAFTA SONLARI TERCİH EDİLİYOR.

Lizbon'da geçen hafta yapılan Avrupa Cinsel Tıp Birliği Kongresi'nde 14 Avrupa ülkesinde yapılan "cinsel ekoloji" araştırmasının da sonuçları açıklandı. NTV'nin bildirdiğine göre çiftlerin cinsellikteki davranış biçimini ortaya koyan araştırmaya göre cinsel sorunu olan 10 erkekten 2'si doktora başvuruyor. Doktora başvuranların da yalnızca yüzde 14'ü sertleşme güçlüğü ilaçlarını kullanıyor. Çiftlerin yüzde 70'i ne zaman seks yapacaklarını bilmiyorlar. Bu nedenle sertleşme güçlüğü olan erkekler kullandıkları ilacın hemen etkili olmasını istiyorlar.

HAFTASONU FARKI

Bayer'in 2001 ve 2004 yıllarında yaptığı bir araştırmaya göre ayda 1 ila 2 kez seks yapanların sayısı artmasına rağmen 3-4 kez seks yapanların sayısı düşüyor. Çiftlerin çoğunluğu seks için benzer zaman dilimlerini seçiyor. Genellikle seks için geceyi tercih ediyorlar, hafta içini tercih edenlerin oranı da yüzde 5'i geçmiyor. Hafta sonları ise seks için en fazla tercih edilen zaman dilimi... Çiftlerin yüzde 69'unun seks için ayırdığı zaman ise yarım saati geçmiyor."

BEL ÇEVRESİNE DİKKAT

Uzmanlara göre cinsel sağlığa önrem verenlerin düzenli egzersize ve bel çevresinin kalınlaşmamasına dikkat etmesi, alkol ve sigaradan kaçınması gerekiyor. Mutlu bir birliktelik için çiftlere haftada 1 ila 2 kez seks yapmalarını öneriliyor.